Dawny areszt przyciąga filmowców

Filmowcy interesują się budynkiem dawnego aresztu przy ul. Słowackiego. Lada dzień rozpoczną się zdjęcia do mniejszej produkcji a inna ekipa rozważa nakręcenie tam filmu dokumentalnego.

Choć budynek nie pełni już funckji aresztu to nadal wygląda jakby czas w nim się zatrzymał. Zanim znajdzie się nowy właściciel i ewentualnie wyremontuje obiekt, obecny wygląd wzbudza zainteresowanie ekip filmowych.
 
- W ostatnim czasie dwie ekipy były lub są zainteresowane kręceniem filmów w tym budynku. jeden z nich to krótsza produkcja paradokumentalna, raptem kilka dni zdjęciowych. Będzie realizowany lada chwila, teraz ekipa produkcyjna montuje swoją scenografię i technologię - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak.
 
Druga ekipa jeszcze nie podjęła decyzji odnośnie ostatecznej lokalizacji ale wałbrzyski areszt jest jednym z branych pod uwagę. Miałby to być dokument o o niesłusznie skazanym na 25 lat więzienia Tomaszu Komendzie a nie jak donosiły wcześniej media muzyku Krzysztofie Komedzie Trzcińskim.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno