Bezpartyjni i Samorządowcy tylko w 19 okręgach

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła wszystkie odwołania Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjnych i Samorządowców  dotyczące odmowy rejestracji  ich list. 
- Złożyliśmy dzisiaj skargę do Sądu Najwyższego - informują Bezpartyjni i Samorządowcy. 

 

Kilka Okręgowych Komisji Wyborczych nie zarejestrowało list wyborczych KWW Bezpartyjni i Samorządowców.  Większość zarzutów dotyczyła miejsca zamieszkania wyborcy który podpisał się pod listą poparcia. Komitet złożył odwołanie do PKW, jeszcze 6 września. Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy informowała wtedy na swoim  FB:

 
Otrzymaliśmy zapewnienie z PKW, że nasz komitet podczas trwającej weryfikacji list poparcia traktowany jest zgodnie z przyjętymi normami, podobnie jak pozostałe komitety.
Liczymy zatem, że dalsze procedury wyborcze będą prowadzone ze standardami obiektywności, równości wobec prawa i transparentności.


PKW odrzuciła jednak wszystkie odwołania, w rezultacie KWW Bezpartyjni i Samorządowcy ma zarejestrowane listy w 19 okręgach. Teraz komitet złożył skargę do Sądu Najwyższego.  

- Złożyliśmy dzisiaj skargę do Sądu Najwyższego. Mamy nadzieję, że prawo będzie po naszej stronie, potwierdzając fakt, że PKW niesłusznie odrzuciła odwołania od decyzji odmowy rejestracji list KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy. - informuje komitet. Czytaj też: 
Czy Bezpartyjni i Samorządowcy wystartują w wyborach ?

opr. adm
foto: ilustracyjne (pixabay)

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno