Sąd może przejąć dawny areszt

Dawny areszt śledczy w Wałbrzychu ma szansę znaleźć nowego gospodarza. Obiektem zainteresowany jest Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Pod koniec marca ubiegłego roku areszt śledczy w Wałbrzychu został zlikwidowany, podobnie jak bliźniacza placówka w Lubaniu w ramach restrukuryzacji służby więziennej. Budynek jest obecnie własnością Skarbu Państwa pod zarządem gminy Wałbrzych, która stara się znaleźć nowego gospodarza. Obiekt wymaga generalnego remontu, nie mówiąc już o kosztach dostosowania do innej niż dotychczas funkcji, dlatego trudno spodziewać się długiej kolejki chętnych. W ostatnim czasie pojawiła się jednak możliwość przejęcia nieruchomości przez jej bezpośredniego sąsiada.
 
- Prowadzone są rozmowy z sądem w Wałbrzychu, który jest na etapie "zastanawiania się", dlatego czekamy na ostateczną decyzję. Jeśli będzie pozytywna, obiekt zostanie przekazany, jeśli nie, będziemy szukać nowego właściciela na drodze przetargu - informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak.
 
Sąd na ewentualne przejęcie budynku musi mieć zgodę z Ministerstwa Sprawiedliwości. Tymczasem budynkiem w obecnym stanie interesują się ekipy filmowe. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno