Burmistrz Boguszowa-Gorc, Jacek C. pozostanie w areszcie

Kolejny raz przedłużono areszt burmistrzowi Boguszowa-Gorc, Jackowi C.  na kolejne trzy miesiące. 

O przedłużeniu aresztu zdecydował Sąd Okręgowy w Świdnicy. Przypomnijmy, że  Jacek C. został zatrzymany w grudniu ubiegłego roku. To już trzecie przedłużenie aresztu tymczasowego.

 

- Sąd w dniu dzisiejszym ten tymczasowy areszt przedłużył na kolejne trzy miesiące, motywując to tym,  że w dalszym ciągu zachodzi obawa, utrudniania postępowania ze strony podejrzanego. Grozi mu za to surowa kara. Przesłanki, które legły u podstaw pierwotnego tymczasowego aresztowania, w dalszym ciągu zachodzą. Areszt został przedłużony. - mówi prokurator Mariusz Pindera.
 

Prokuratura postawiła burmistrzowi zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 70 tysięcy złotych i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce. Świdnicka prokuratura bada też sprawę korupcji wyborczej podczas ubiegłorocznych wyborów burmistrza Boguszowa - śledztwo dotyczy kupowania głosów, prokuratura postawiła zarzuty już sześciu osobom. 

 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno