Życzyli Pani Teresie dwustu lat
Setne urodziny świętowała świdniczanka Pani Teresa Kończok. Rodzina, przyjaciele a także prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska życzyli jubilatce kolejnych stu lat.
Teresa Kończok urodziła się 12 września 1919 r. w Bralinie w powiecie kępińskim w województwie wielkopolskim.  Do 1946 r. mieszkała w swojej rodzinnej miejscowości, gdzie najpierw uczyła się, a następnie pracowała w gospodarstwie rolnym rodziców.
W 1947 r. wyszła za mąż za Józefa Kończokiem i w tym samym roku Państwo Kończok przyjechali do Świdnicy. Pan Józef podjął pracę w drukarni, a Pani Teresa zajmowała się wychowywaniem córki i prowadzeniem domu. W 2007 r. małżeństwo obchodziło diamentową rocznicę ślubu. 
 
Życzenia pomyślności i wielu lat w zdrowiu, oprócz rodziny i przyjaciół, życzyła jubilatce prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która przekazała na ręce Pani Teresy list gratulacyjny od wojewody dolnośląskiego, a także kwiaty, życzenia i nagrodę okolicznościową od miasta.
 
Powód do świętowania był podwójny ponieważ wnuczka Monika wraz ze swoim mężem Andrzejem w przeddzień urodzin babci obchodzili rocznicę dwudziestolecia ślubu.
Teresa Kończok jest babcią jednej wnuczki i prababcią dwójki prawnucząt Szymona i Aleksandry, których zawsze wspiera dobrą radą.opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno