Wałbrzych skutecznie walczy z plastikiem

Prawie 110 000 mniej butelek plastikowych i 300 000 mniej worków na śmieci zostało zużyte w Wałbrzychu dzięki akcji Stop Plastik. 

W maju wałbrzyscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie podjęcia działań zmierzających do wyeliminowania z naszej rzeczywistości jednorazowych opakowań oraz naczyń i sztućców wykonanych z plastiku. Wystosowali też apel do wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców czy organizatorów imprez o nieużywanie plastikowych kubków i talerzy. 
 
- Od 1 maja Wałbrzych stał się miastem bez plastiku. Były wątpliwości, dotyczące tego, jaki to będzie miało skutek. Dzisiaj po czterech miesiącach spotkaliśmy się po to, by je podsumować. Efekt przeszedł nasze wszelkie szacunki Roczne zużycie butelek plastikowych tylko w instytucjach miejskich to 110 000 mniej. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Jednym z działań podjętych przez miasto, jest zmniejszenie ilości koszy w instytucjach miejskich. Dzięki temu, zużywa się mniej plastikowych worków. 
 
- Okazuje się, że liczba wyciąganych worków jest ogromna. Zmniejszyliśmy liczbę koszy, od urzędu, przez szkoły, instytucje. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Jak zapowiada prezydent Wałbrzycha - Od 1 października firmy, które będą walczyć z plastikiem zostaną odznaczone certyfikatem.
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno