PKW wylosowała numery list wyborczych

Znamy już numery list wyborczych poszczególnych komitetów w wyborach parlamentarnych - Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała dziś numery list. 


 

Lista nr 1 - Polskie Stronnictwo Ludowe 

Lista nr 2 - KW Prawo i Sprawiedliwość
Lista nr 3 - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
Lista nr 4 - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
Lista nr 5 - KW Koalicja Obywatelska - PO, .N, IPL Zieloni 
Lista nr 6 - KW Prawica
Lista nr 7 -  KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
Lista nr 8 - KW Koalicji Bezpartyjni Samorządowcy
Lista nr 9 - KW Skuteczni Piotra Liroya Marca

We wszystkich okręgach wyborczych (41 okręgów) listy zarejestrowały:
KW Polskie Stronnictwo Ludowe,
KW Prawo i Sprawiedliwość, 
KW Sojusz Lewicy Demokratycznej,
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, 
KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, 

Komitety, które nie zarejestrowały list wyborczych we wszystkich okręgach to:
KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy

KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca,
KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
KW Prawica,

Wybieramy 460 posłów i 100 senatorów. Kadencja trwa 4 lata. Wybory odbędą sie 13 października. 
 

Kandydaci do Sejmu w okręgu nr 2
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej Wałbrzych,
Liczba mandatów - 8
Zasięg: część województwa dolnośląskiego obejmująca obszary powiatów: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki oraz miasta na prawach powiatu: Wałbrzych
 
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
1 SIEMONIAK Tomasz -  Platforma Obywatelska RP
2 MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna - Platforma Obywatelska RP
3 WIELICHOWSKA Monika - Platforma Obywatelska RP
4 SZUSZWALAK Tomasz Daniel - nie należy do partii politycznej
5 MITRASZEWSKI Tomasz Łukasz - Nowoczesna
6 ŚWIŁO Teresa -  Platforma Obywatelska RP
7 GLAPIŃSKI Rafał Mariusz - nie należy do partii politycznej
8 INGLOT Andrzej Ryszard - Platforma Obywatelska RP
9 ROSIAK Mateusz -  Inicjatywa Polska
10 ONYŚKÓW Paweł -  nie należy do partii politycznej
11 SZCZYGIEŁ Zbigniew -  Platforma Obywatelska RP
12 ŚWIERCZYŃSKI Jędrzej Maciej - Platforma Obywatelska RP
13 BEŚLERZEWSKA Małgorzata Urszula - Partia Zieloni
14 IWANCZ Jacek Julian - Nowoczesna
15 BEN AMARA Joanna Maria - Platforma Obywatelska RP
16 TUMIDALSKA Marta Magdalena - Platforma Obywatelska RP
 
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
1 ŁAMBUCKI Roman - Konfederacja Wolność i Niepodległość
2 MICHALIK Karol -  Ruch Narodowy
3 DANIELAK Damian Marcin - nie należy do partii politycznej
4 KRYSTYNIAK Krzysztof Adam -  Ruch Narodowy
5 PRZEŚLICA-MARTYNOWSKA Anna Agnieszka -  nie należy do partii politycznej
6 SUSŁOWSKA Krystyna Maria - nie należy do partii politycznej
7 WIELICZKO Angelika Agnieszka - nie należy do partii politycznej
8 SZACHNIEWICZ Przemysław Mateusz - Ruch Narodowy
9 OLEKSY-SARYSZ Marzena Emilia - nie należy do partii politycznej
10 ŁOSIAK Kamil Sebastian - nie należy do partii politycznej
11 GOMÓŁKA Damian Rafał -  Korwin
12 LUDKOWSKI Piotr - Ruch Narodowy
13 NOWAK Katarzyna - Ruch Narodowy
14 MORKA Andrzej - Korwin
15 OKARMUS Ewa Jadwiga - Ruch Narodowy
16 POKRYWKA Stanisław - Korwin
 
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1 GANCARZ Paweł Jarosław - Polskie Stronnictwo Ludowe
2 KOŁT Józef - Prawo i Sprawiedliwość
3 KWIATKOWSKA Ewa Daniela - nie należy do partii politycznej
4 KUCZEK Magdalena Dorota - nie należy do partii politycznej
5 RUDNICKI Jarosław Jerzy - nie należy do partii politycznej
6 BONIECKA Joanna Bogna - Polskie Stronnictwo Ludowe
7 SOKOŁOWSKA Maria - Polskie Stronnictwo Ludowe
8 DZIENDZIEL Wacław Alojzy - Polskie Stronnictwo Ludowe
9 MAZUR Paweł Mariusz - Polskie Stronnictwo Ludowe
10 UBIK Jarosław Marian - Polskie Stronnictwo Ludowe
11 WIERZBICKA-BARA Danuta Maria - nie należy do partii politycznej
12 KOWALSKA Sylwia Edyta - nie należy do partii politycznej
13 KARCH Izabela Maria - Polskie Stronnictwo Ludowe
14 SULIKOWSKA Natalia Weronika - nie należy do partii politycznej
15 KYCIA Radosław - Polskie Stronnictwo Ludowe
16 LONGAWA Stanisław Tadeusz - Polskie Stronnictwo Ludowe
 
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1 DWORCZYK Michał Paweł -Prawo i Sprawiedliwość
2 ZYSKA Ireneusz - Prawo i Sprawiedliwość
3 MURDZEK Wojciech Piotr - Porozumienie Jarosława Gowina
4 BADORA Maciej Adam - Prawo i Sprawiedliwość
5 GWÓŹDŹ Marcin Piotr - Prawo i Sprawiedliwość
6 BIELAWSKA Zuzanna - Prawo i Sprawiedliwość
7 SURMA Renata Lucyna - nie należy do partii politycznej
8 MUCHA Beata Maria - Prawo i Sprawiedliwość
9 DEC Jerzy Grzegorz - Prawo i Sprawiedliwość
10 WĘGŁOWSKI Jarosław - Prawo i Sprawiedliwość
11 SZPYTMA Bogusław Krzysztof - nie należy do partii politycznej
12 GREINER Małgorzata Joanna - Prawo i Sprawiedliwość
13 TARNACKI Marek rolnik Boguszów-Gorce -Prawo i Sprawiedliwość
14 SZYDŁOWSKA Ewelina Agnieszka - nie należy do partii politycznej
15 WIERZBICKA Renata Teresa - nie należy do partii politycznej
16 GRZEGORZEWICZ Grzegorz Sławomir - nie należy do partii politycznej
 
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
1 DYDUCH Marek - Sojusz Lewicy Demokratycznej
2 KOTARBA Mariusz - Wiosna Roberta Biedronia
3 LECH Kornelia Joanna - Sojusz Lewicy Demokratycznej
4 ŁĄCKI Adam Edward - Sojusz Lewicy Demokratycznej
5 MUSIAŁEK Małgorzata Aleksandra - nie należy do partii politycznej
6 ZALEŃSKI Wiktor Piotr - nie należy do partii politycznej
7 CHOJNACKA Cecylia Agnieszka -Sojusz Lewicy Demokratycznej
8 WOLAK Tomasz Paweł - Wiosna Roberta Biedronia
9 CHUĆ Renata - nie należy do partii politycznej
10 SŁABICKA Jolanta Izabela - Sojusz Lewicy Demokratycznej
11 HABIERA-GÓRSKA Agnieszka Beata - Wiosna Roberta Biedronia
12 HÜPNER Dominik - Lewica Razem
13 CZAJKOWSKI Robert Aleksy -  Sojusz Lewicy Demokratycznej
14 SOŁTYSIK Janusz Tomasz - nie należy do partii politycznej
15 ZABORONEK Maciej Grzegorz - Lewica Razem
16 STABROWSKA Anna Ewa - Lewica Razem
 
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
1 SZPUR Anatol Kazimierz - nie należy do partii politycznej
2 GOLAK Julian Kazimierz - nie należy do partii politycznej
3 MICHAŃCIO Iwona Kornela - nie należy do partii politycznej
4 SZYMKIEWICZ Robert Artur - nie należy do partii politycznejj
5 LESZCZYŃSKA Marzanna Irena - nie należy do partii politycznej
6 GABRIEL Katarzyna Joanna - nie należy do partii politycznej
7 IGNOR Agnieszka Joanna - nie należy do partii politycznej
8 HAŁACZKIEWICZ Sebastian - nie należy do partii politycznej
9 BIELAWSKA Sylwia Małgorzata - nie należy do partii politycznej
10 ŚWITOŃ-PAWLICKA Grażyna Izabela - nie należy do partii politycznej
11 KOWALONEK Krystyna Wanda - nie należy do partii politycznej
12 LATUSZEK Wojciech - nie należy do partii politycznej
13 TUTKA Ewa Lucyna - nie należy do partii politycznej
14 CHOJNACKA Joanna Agata - nie należy do partii politycznej
15 ŁATA Artur Sławomir - nie należy do partii politycznej
16 ŁUCZKO Grzegorz Jakub - nie należy do partii politycznej
 
Kandydaci do Senatu w okręgu nr 4
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej, Wałbrzych
Liczba mandatów: 1
Zasięg: obszary powiatów: świdnicki, wałbrzyski oraz miasta na prawach powiatu: Wałbrzych
1 KOŁACZ-LESZCZYŃSKA Agnieszka Maria - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI -  Platforma Obywatelska RP
2 LUBIŃSKI Mirosław Aleksander -  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA LUBIŃSKIEGO - nie należy do partii politycznej
3 ZIELIŃSKI Kamil Krzysztof - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ- Prawo i Sprawiedliwość
 
Kandydaci do Senatu w okręgu nr 5
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej, Wałbrzych
Liczba mandatów: 1
Zasięg - obszary powiatów: dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki
1 HAŁACZKIEWICZ Patryk Damian -  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY - nie należy do partii politycznej
2 JURCEWICZ Stanisław - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI - Platforma Obywatelska RP
3 SZWED Aleksander Jakub - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

 

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno