Inauguracja IV Festiwalu Małych Prapremier

Po dwóch latach teatry dziedzięce i młodzieżowe znów zawitały do Wałbrzycha by walczyć o festiwalowe nagrody i prezentować najnowsze i starannie wyselekcjonowane prapremiery.

W ramach Festiwalu Małych Prapremier zobaczymy siedem spektakli konkursowych oraz kilka pokazów i czytań w ramach wydarzeń towarzyszących. Przez kolejne dni teatralni twórcy pracować będą z dziećmi na warsztatach tematycznych. Festiwal odbywa się co dwa lata a tegoroczna edycja jest już czwartą a to znaczy, że po raz pierwszy prapremiery zawitały do Wałbrzycha sześć lat temu.
 
- Ten teatr narodził się z pasji i tak jest nadal ponieważ pasja dyrektora i całego zespołu sprawia, że możemy mieć do czynienia z tak cudowną inicjatywą. Cieszę się z tak licznego przybycia gości i z faktu, że będziemy mieli aż siedem spektakli konkursowych. Współczuję trudnej i odpowiedzialnej roli jutorów tego festiwalu - mówiła podczas inauguracji wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
Projekt ten, choć jest już znany na całą Polskę, ceniony w środowisku teatralnym i za każdym razem pozytywnie odbierany przez publiczność nie zyskał aprobaty w Ministerstwie Kultiry, dlatego stowarzyszenie TE-ART działające przy Teatrze Lalki i Aktora włożyło wiele ciężkej pracy w pozyskaniu funduszy by nie kończyć tej tradycji na trzech edycjach. Festiwal udało się zorganizować dzięki wsparciu gminy Wałbrzych oraz sponsorów z których najwięcej bo aż 20 tys zł przekazała Fundacja Edukacji Europejskiej z Wałbrzycha.
 
- Pan dyrektor mówił wprawdzie, że nie nie dostaliście dofinansowania ale jak się okazuje wspaniale sobie poradziliście. Okazuje się, że nasza wałbrzyska wspólnota złożona z wałbrzyskich firm i instytucji zawsze potrafi sobie poradzić w najtrudniejszych sytuacjach - dodała Sylwia Bielawska.
 
Na rozpoczęcie festiwalu Teatr Lalki i Aktora zaprezentował prapremierowo swoją najnowszą produkcję "Podwórko Zaginionych Zabawek". Przed nami wiele festiwalowych wydarzeń a pełen program znajdziecie TUTAJ.
 


 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno