Menu

Ekstraliga kobiet: Górnik Łęczna - AZS PWSZ 3:0

Piłkarki AZS-u PWSZ nie miały wiele do powiedzenia w konfrontacji z Górnikiem Łęczna. Nic jednak dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż rywal to mający na swym koncie komplet punktów Mistrz Polski. Akademiczki przegrały w Łęcznej 0:3 tracąc przy tym dwie kontuzjowane zawodniczki.

Jeszcze się dobrze sobotni mecz nie zaczął, a przyjezdne musiały przyjąć pierwszy cios. W 10 minucie z powodu kontuzji boisko opuściła Jagoda Sapor, którą między słupkami zastąpiła debiutantka, zaledwie 15-letnia Natalia Skużybut. Nasza młoda bramkarka spisywała się całkiem poprawnie, ale mimo to kwadrans później skapitulowała po raz pierwszy. Dominika Grabowska przejęła piłkę na 20 metrze, wpadła w pole karne, a następnie uderzyła na bramkę AZS-u PWSZ. Co prawda Skużybut odbiła strzał do boku, ale dobitka z bliska Eweliny Kamczyk okazała się celna. Do przerwy Górnik mimo widocznej przewagi prowadził 1:0, choć ta część mogła się równie dobrze zakończyć remisem 1:1. Niestety, będąca w dogodnej sytuacji Klaudia Fabova uderzyła obok bramki.

Również tuż po wznowieniu gry Słowaczka bliska była wyrównania, ale po jej strzale w 55 minucie piłka trafiła w słupek. Zmarnowane okazje zemściły się na akademiczkach zaledwie 180 sekund później. Kamczyk dorzuciła z rzutu wolnego, a Nikola Karczewska wyprzedziła Skużybut i celną główką podwyższyła prowadzenie Mistrza Polski. Mimo 2-bramkowej straty podopieczne trenera Jasińskiego próbowały złapać kontakt z rywalem. Zamiast tego musiały przyjąć kolejny cios. W 74 minucie po strzale w poprzeczkę piłka spadła pod nogi Małgorzaty Grec, która z bliska posłała futbolówkę do siatki. Jak wspomnieliśmy, oprócz bagażu 3 goli przyjezdne straciły również dwie kontuzjowane zawodniczki, gdyż do Sapor tuż przed przerwą dołączyła Julita Głąb.

Ekstraliga kobiet
VI kolejka
Górnik Łęczna - AZS PWSZ Wałbrzych 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Ewelina Kamczyk (25), 2:0 Nikola Karczewska (58), 3:0 Małgorzata Grec (74)
AZS PWSZ: Sapor (10 Skużybut), Szewczuk, Zawadzka, Kędzierska, Ostrowska, Rapacka (78 Migacz), Rozmus, Cieśla, Materek (82 Podkowa), Głąb (43 Turkiewicz), Fabova. Trener: Kamil Jasiński

Pozostałe wyniki:
Olimpia Szczecin - Medyk Konin 0:5, UKS SMS Łódź - AZS UJ Kraków 4:0, Czarni Sosnowiec - AZS Wrocław 9:1, Mitech Żywiec - KKP Bydgoszcz 2:1, GKS Katowice - Rolnik Biedrzychowice 9:0

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

(ben)

Ekstraliga kobiet: w oczekiwaniu na ostateczną decyzję

Awans reprezentacji Polski kobiet w rankingu FIFA

Ekstraliga kobiet: kwarantanna akademiczek

Wałbrzych 24 aktualności

Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.