Kolejny nielegalny transport śmieci do Polski zablokowany
20 ton śmieci nie trafi z Niemiec do Polski - funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wraz ze Strażnikami Granicznymi  udaremnili wwiezienie odpadów na teren kraju. 
Do zatrzymania transportu 20 ton śmieci doszło na autostradzie A4 (w rejonie Jędrzychowic). Tym razem prawie 20 ton śmieci  o charakterze komunalnym miało trafić z Niemiec do Polski do województwa sląskiego.  

Zgodnie z procedurami przesłano do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wniosek o wydanie opinii w sprawie. WIOŚ uznał transport za nielegalne transgraniczne przewożenie odpadów, kierowca został ukarany mandatem.
 
Sprawę prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu. Zgodnie z przepisami ustawy o międzynarodowym przemieszczaniu odpadów odbiorcy może grozić nawet do 5 lat więzienia. - informuje Straż Graniczna. 
 
Funkcjonariusze coraz częściej stwierdzają, że zatrzymywani do kontroli kierowcy samochodów ciężarowych nie posiadają świadectw kwalifikacji, bądź takie kwalifikacje utraciły ważność. W tego typu sytuacjach Ustawa o transporcie drogowym przewiduje mandat dla kierowcy -  150 zł oraz karę dla przedsiębiorcy w wysokości 5.000 zł.opr. kat
foto: Straż Graniczna


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno