Dożynki w Starych Bogaczowicach (FOTO)

Plony zebrane więc można świętować. W Starych Bogaczowicach odbyły się dożynki, podczas których nie zabrakło atrakcji. Jak co roku, dożynki obfitowały w konkursy m.in. kulinarne, wiedzy rolniczej i na najpiękniejszy wieniec. 

Dożynki rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej. Potem barwny korowód powędrował na stadion, gdzie odbywała się główna impreza. 
 
Na amatorów kulinariów czekały food trucki i domowe jedzenie. Ci którzy już zjedli mogli tańczyć do wieczora.  Na stadionie odbył się koncert zespołów "Ellixir" i "Loverboy".  
 
- Ten rok był bardzo dobrym rokiem dla Gminy Stare-Bogaczowice - ominęła nas susza, rolnicy nie narzekają i jest dobrze. Mieliśmy dużo inwestycji. Największe z nich, to trzy świetlice wiejskie, które wybudowaliśmy w tym roku. Na ten cel wydaliśmy około 3 milionów złotych. Mieszkańcy są zadowoleni z tych inwestycji, a my robimy wszystko, by byli zadowoleni też z nas. - mówi wójt Starych Bogaczowic, Mirosław Lech.
 
- Kolejne dożynki w Gminie Stare Bogaczowice, które są doskonałą okazją, by podziękować gospodarzom z terenu gminy za pracę. Była to ciężka praca, kapryśne warunki atmosferyczne. Rolnicy mieli ciężki kawałek chleba, ale się udało. Plony zostały zebrane i nie jest najgorzej. - mówi dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach, Ilona Bujalska.
 
Dożynkową ciekawostką było stoisko z mini kiwi. Ludzie z zainteresowaniem próbowali tego nietypowego owocu. 
 
- Przyjechaliśmy tutaj z nowością, nietypowym owocem – nazywa się mini kiwi. Jesteśmy plantatorami tego owocu, który zawiera bardzo dużą ilość witamin. Jest bardzo smaczny. Owoc wytrzymuje polskie warunki klimatyczne. Zwykle nie przymarza zimą, ale jest bardzo wrażliwy na wiosenne przymrozki. Wymaga stosowania ochrony. Zraszamy go wodą. - mówi plantator, Michał Luśtyk. 
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno