Minersi o krok od finału II ligi

To był najlepszy w tym sezonie występ futbolistów Miners Krause. Niektórzy ze świadków wczorajszego meczu w Katowicach twierdzą nawet, iż to był najlepszy tegoroczny mecz II ligi. Po niezwykle zaciętej walce zespół Silesia Rebels pokonał wałbrzyszan 21:16, dzięki czemu awansował do finału II ligi.

Zdecydowanym faworytem pojedynku w dzielnicy Katowic - Szopienicach byli gospodarze, którzy z kompletem zwycięstw wygrali zmagania grupy wschodniej II ligi. Podopieczni trenerów Pawła Sołtysiaka oraz Marcina Kochanowskiego nie przestraszyli się jednak bardziej doświadczonego przeciwnika, co przełożyło się na wynik do przerwy. Na półmetku niedzielnego spotkania nasi sensacyjnie wygrywali 16:7. Niestety, w drugiej odsłonie role się odwróciły. Zagrożeni sensacyjną porażką katowiczanie zaczęli odrabiać straty i wkrótce wyszli na prowadzenie 21:16, którego nie oddali do końca meczu.
 
Jak przyznał Damian Ziętkowski, przedstawiciel Minersów, po ostatnim gwizdku sędziego wałbrzyszanie byli mocno rozczarowani końcowym rozstrzygnięciem, a z drugiej strony dumni z niezwykle udanego sezonu.
 
- Przed rozpoczęciem ligi niewielu dawało nam szanse na wyjście  grupy, tymczasem naprawdę niewiele zabrakło, abyśmy awansowali do finału -, powiedział Ziętkowski.
 
W drugim półfinale Armada Szczecin pokonała Rockets Rzeszów 35:10 i w efekcie awansowała do finału LFA2, w którym 28 września podejmie ekipę Silesia Rebels.
 
Półfinał II ligi futbolu amerykańskiego
Silesia Rebels - Miners Krause Wałbrzych 21:16 (7:7, 0:9, 14:0, 0:0)
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno