Wtargnęli do kościoła krzycząc 'Bóg, Honor, Ojczyzna'

Aktywiści LGBT wtargnęli do kościoła w Świdnicy. Mieli wymachiwać tęczową flagą i próbować zakłócić mszę. Sprawę bada prokuratura. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę – 4 osoby (3 kobiety i jeden mężczyzna) weszły do świdnickiej katedry. Jak twierdzą świadkowie, aktywiści byli pijani i zachowywali się nieobyczajnie. Zostali wyprowadzeni z kościoła przez wiernych. W mszy brał udział m.in. komendant świdnickiej policji. 
 
O sprawie na twitterze napisał wikary świdnickiej katedry Marcin Januszkiewicz, ale usunął już swój wpis. 
 
Dziś podczas Mszy św. którą sprawowałem #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtargnęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię . Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. uczestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty. — ks. Marcin Krzysztof Januszkiewicz (@MarcinJanuszkie)
 
O incydencie wypowiadał się również prezes PiS, Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Szczawnie-Zdroju. 
 
- Kościół także jest przedmiotem ataku. To nie jest przypadkowe. Jeśli ktoś chce zniszczyć to, co budowano przez tysiąclecia, postęp ludzkości, to musi atakować także kościół - szczególnie w Polsce, bo tak się potoczyła polska historia, że jej związki z kościołem są mocne  - mówił Jarosław Kaczyński. 
 
red
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno