Dzień Bez Samochodu w Wałbrzychu

20 września 2019  to Europejski Dzień bez Samochodu. Ideą jest, by tego dnia korzystać z komunikacji publicznej i tym samym zadbać o środowisko. 

Rozpoczynamy o godz. 10:30 na terenie Starej Kopalni, gdzie będzie miała miejsce między innymi prezentacja specjalistycznych minibusów do przewozu osób niepełnosprawnych.
 
Podkreślając uroczysty charakter tego dnia, zorganizowana będzie  parada  rowerowa, która przejedzie ulicami Wałbrzycha  w eskorcie Policji i Straży Miejskiej na trasie:
 
Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA - ul. Wysockiego – ul. Andersa – ul. Ratuszowa - ul. Piasta - ul. Wysockiego - Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA.
 
Zbiórka uczestników na terenie STAREJ KOPALNI o godz. 10:30.
Finał akcji - Park Wielokulturowy STARA KOPALNIA, ul. Wysockiego od  godz. 11:30.
 
Atrakcje: strefa chill-out, fotobudka!
W programie imprezy przewidziano m.in.: poczęstunek dla uczestników, konkursy, w tym rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bez spalin w Wałbrzychu-zielone miasto”, prezentację - pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, występy artystyczne, wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży z wałbrzyskich szkół, emisję edukacyjnego filmu w Mobilnym Centrum Promocji pt. „Miasto w ruchu”
prezentującego skutki zatłoczenia miast, promocję komunikacji miejskiej i akcji „ Zamień wóz na bus”. Dla uczestników parady rowerowej organizator przewidział okolicznościowe koszulki.
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno