Drużynowe Mistrzostwo Polski dla tenisistów KT Szczawno-Zdrój

Tenisiści KT Szczawno-Zdrój z kolejnymi, niezwykle cennymi trofeami. Podopieczni Roberta Kosińskiego sięgnęli po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii skrzat U-12, a młodzicy zajęli miejsce tuż za podium w zmaganiach 14-latków. 

Wrzesień tradycyjnie już kończy sezon startowy w kategoriach młodzieżowych, a zwieńczeniem tej części roku są Drużynowe Mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych. Szczawieński klub wystartował w dwóch kategoriach, skrzatów oraz młodzików, które rozpoczęły przeprowadzone jeszcze przed wakacjami eliminacje, a które dały podopiecznym trenera Roberta Kosińskiego awans do niedawnych finałów.

 

Na początku do walki przystąpili młodzicy, którzy na zorganizowany w Poznaniu finał wyjechali w składzie: Gabriel Wójcicki, Bruno Kokot, Antoni Pankowski, Olaf Wiśniewski oraz Krystian Pniewski (na zdjęciu poniżej). Dzięki wygranej w pierwszym meczu z ekipą z Bytomia nasi znaleźli się w najlepszej "czwórce" turnieju. I ostatecznie miejscem tuż za podium musieli się zadowolić, gdyż w pojedynku o finał szczawieńscy tenisiści nie dali rady późniejszemu wicemistrzowi kraju, MKS-owi Andrychów, a walkę o brązowy medal przegrali z mocną drużyną z Bielska-Białej. Mistrzem Polski U-14 został AZS Poznań.

 

Tydzień po starcie młodzików do walki o medale DMP przystąpili tenisiści w kategorii U-12. Nasza drużyna w składzie: Alan Ważny, Dawid Lewandowski, Filip Kosiński, Jan Kluczyński oraz Goran Burbo (na głównym zdjęciu), była faworytem turnieju w Bytomiu, o czym najlepiej świadczy fakt, iż reprezentacja KT Szczawno-Zdrój została rozstawiona z numerem "1".  Faworyci nie zawiedli, gdyż szczawieńska ekipa najpierw pokonała MKT Łódź, a potem odprawiła miejscowego Górnika. W najważniejszym meczu, którego stawką było złoto DMP, nasi zwyciężyli SKT Promasters Szczecin i tym samym zapewnili sobie tytuł Mistrza Polski U-12 2019 roku. 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno