Kolejny niechlubny rekord - prawie 3,5 promila
Blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał  29-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna może stracić prawo jazdy nawet na 10 lat. 
 
 
Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców zwłaszcza o to, by nie wsiadali za kierownicę po alkoholu, padł niechlubny rekord. Tym razem 29-latka zatrzymali świdniccy policjanci.  Alkomat pokazał blisko 3,5 promila w wydychanym powietrzu, teraz odpowie przed sądem. 29-latkowi grożą 2 lata więzienia i wysoka grzywna, a prawo jazdy może stracić nawet na 10 lat. 
 
Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę:
 
Badania laboratoryjne wskazują, że przy stężeniu alkoholu w przedziale 1,2-1,6 promila wydłużenie czasu reakcji w stosunku do osoby trzeźwej wynosi około 0,5 s, a więc około 50%. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. 
 
adm
foto: ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno