Na Podgórzu będzie Dom Seniora

Na Podgórzu, przy ul. Niepodległości 78 powstaje Dzienny Dom Pobytu Seniora. Znajdzie się w nim miejsce dla 30 osób. Będą to osoby samotne albo takie, których dzieci pracują i nie mogą zajmować się starszymi rodzicami; osoby, które z powodu wieku, choroby bądź niepełnosprawności wymagają opieki. Koszt budowy to około 600 tys. zł

- Nigdy nie było takiej placówki na Podgórzu. To jest Dom Dziennego Pobytu Seniora – będzie on pełnił rolę dużo większą niż ta nazwa. To nie będą tylko seniorzy stąd. Będą tutaj spędzać czas pod opieką wykwalifikowanych osób. Będą tu tez odbywać spotkania o charakterze szerszym, lokalnym, dzielnicowym - coś na kształt klubu dla mieszkańców. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Oprócz swojej głównej funkcji będzie to miejsce, gdzie będzie można zorganizować spotkania, prelekcje, bądź ciekawe wydarzenia. Dom Senior+ zostanie utworzony poprzez przebudowę części parteru budynku polegającej na utworzeniu sali spotkań łącznie z jadalnią, sali do ćwiczeń, kuchni, łazienki, szatni oraz pokoju pielęgniarskiego.
 
 Pomieszczenia spełniać będą standardy określone Programem Wieloletnim Senior+. Placówka nie będzie miała barier architektonicznych, za budynkiem będzie znajdować się teren zielony.
 
- Jest to taka wyciągnięta dłoń dla osób w wieku senioralnym, którym jak się pomoże, zapewni wyżywienie, zapewni się transport i ćwiczenia ruchowe, to są dłużej aktywni życiowo i społecznie. To jest znacznie lepsze dla nich i tańsze społecznie i dla samorządu. Takie domy seniora będziemy rozwijać.   - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
Dom Seniora ma być gotowy do stycznia 2020 roku.
 
Pobyt w domu będzie płatny w zależności od posiadanego dochodu.
Obecnie w powstałym wcześniej Dziennym Domu Pomocy przy ul. Kasztelańskiej 7 przebywa 20 seniorów. Opłata miesięczna wynosi około 1150 zł. 
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno