Więcej łóżek w wałbrzyskim hospicjum

Będzie więcej łóżek w Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. W czwartek zostanie podpisana umowa z dyrektorem NFZ, zwiększająca kontrakt z NFZ o  kolejne 6 miejsc dla pacjentów hospicjum stacjonarnego.  Planowana jest także rozbudowa hospicjum. 


 

Umowa ma zostać podpisana w czwartek w hospicjum, oznaczać to będzie zwiększenie kontraktu z NFZ o  kolejne 6 łóżek, po podpisaniu umowy będzie 18 miejsc dla pacjentów hospicjum stacjonarnego.  Planowana jest także rozbudowa hospicjum, które w tym roku otrzymało wyjątkowo dużo środków z 1% podatku. 
 
-  Wpłynęło 520 tysięcy od ludzi, którzy nas wspierają.  Około 300 tysięcy przeznaczymy na sprawy medyczne, czyli bieżące funkcjonowanie. Przypominam, że wszystkie nasze usługi zarówno w hospicjum stacjonarnym jak i domowym oraz w poradni są całkowicie za darmo. Część pieniędzy wydamy też na rehabilitację dzieci, które są pod naszą opieką. Są to mali pacjenci zarówno z wadami genetycznymi jak i z nowotworami. Opiekujemy się też dziećmi osieroconymi przez naszych pacjentów i na nich też przeznaczymy pewną sumę -
mówi prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, Renata Wierzbicka.
 
 
Wałbrzyskie hospicjum to jedna z najlepszych tego typu placówek w regionie bo ma najwyższy poziom świadczonych usług medycznych, doskonałe warunki do pobytu pacjentów i profesjonalnyzespół a usługi  świadczone są bezpłatnie. 

- Najważniejsze jest to by ludzie nie czekali w kolejkach. To jest najgorsze, kiedy pacjent nie może doczekać przyjęcia do hospicjum stacjonarnego a rodzina nie daje sobie już rady bo przychodzi taki moment, gdy naprawdę bardzo trudno jest się chorym opiekować - mówi Renata Wierzbicka.
 
 
plr/adm
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno