Menu

Więcej łóżek w wałbrzyskim hospicjum

Będzie więcej łóżek w Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. W czwartek zostanie podpisana umowa z dyrektorem NFZ, zwiększająca kontrakt z NFZ o  kolejne 6 miejsc dla pacjentów hospicjum stacjonarnego.  Planowana jest także rozbudowa hospicjum. 


 

Więcej łóżek w wałbrzyskim hospicjum
Umowa ma zostać podpisana w czwartek w hospicjum, oznaczać to będzie zwiększenie kontraktu z NFZ o  kolejne 6 łóżek, po podpisaniu umowy będzie 18 miejsc dla pacjentów hospicjum stacjonarnego.  Planowana jest także rozbudowa hospicjum, które w tym roku otrzymało wyjątkowo dużo środków z 1% podatku. 
 
-  Wpłynęło 520 tysięcy od ludzi, którzy nas wspierają.  Około 300 tysięcy przeznaczymy na sprawy medyczne, czyli bieżące funkcjonowanie. Przypominam, że wszystkie nasze usługi zarówno w hospicjum stacjonarnym jak i domowym oraz w poradni są całkowicie za darmo. Część pieniędzy wydamy też na rehabilitację dzieci, które są pod naszą opieką. Są to mali pacjenci zarówno z wadami genetycznymi jak i z nowotworami. Opiekujemy się też dziećmi osieroconymi przez naszych pacjentów i na nich też przeznaczymy pewną sumę -
mówi prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, Renata Wierzbicka.
 
 
Wałbrzyskie hospicjum to jedna z najlepszych tego typu placówek w regionie bo ma najwyższy poziom świadczonych usług medycznych, doskonałe warunki do pobytu pacjentów i profesjonalnyzespół a usługi  świadczone są bezpłatnie. 

- Najważniejsze jest to by ludzie nie czekali w kolejkach. To jest najgorsze, kiedy pacjent nie może doczekać przyjęcia do hospicjum stacjonarnego a rodzina nie daje sobie już rady bo przychodzi taki moment, gdy naprawdę bardzo trudno jest się chorym opiekować - mówi Renata Wierzbicka.
 
 
 
 
plr/adm
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   hospicjum  |   opieka paliatywna  |   rozbudowa  |   jeden procent  |  

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Rekordowa aukcja na Gali Ambasadorów

Górnik ''przegonił'' Dziki z Warszawy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij