Skradzione przedmioty z kościoła na Starym Zdroju - odzyskane

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 21-latka, który okradł kościół na wałbrzyskim Starym Zdroju. Zatrzymano też 22-letnią kobietę, która przechowywała skradzione przedmioty. Odzyskano dwa  pozłacane kielichy mszalne, relikwiarz oraz skradziony motor. 

 

Do włamania do kościoła na Starym Zdroju doszło 8 września.  Skradzione pozłacane kielichy mszalne i relikwiarz znalazły się w mieszkaniu 22-letniej kobiety. Podczas przeszukania jej mieszkania policjanci znaleźli też  kufer i kask motocyklowy, które wraz z jednośladem zniknęły kilka dni temu z jednej z wałbrzyskich posesji. Mienie wycenione zostało łącznie na kwotę ponad 7,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności odzyskali również utracony motocykl o wartości 8 tysięcy złotych i przekazali właścicielowi.

W mieszkaniu 22-letniej wałbrzyszanki zabezpieczono też 400 porcji handlowych amfetaminy. Kobieta odpowie za handel narkotykami, co podczas przesłuchania udowodnili jej funkcjonariusze.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali też 21-latka, podejrzewanego o kradzieże i kradzieże z włamaniami. Mieszkaniec wałbrzyskiego Starego Zdroju wpadł na terenie powiatu świdnickiego, kiedy to skradzionym samochodem osobowym usiłował uciec policji. 

Oboje wałbrzyszanie zostali już przesłuchani. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi do 10 lat wiezienia. Mężczyzna  może spędzić za kratami więzienia nawet 15 lat, gdyż działał w warunkach recydywy. 22-latka została objęta dozorem policyjnym, a 21-latek trafił na najbliższe 3 miesiące do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty o wartości ponad 15 tysięcy złotych.
 opr. adm
foto i video: KMP WałbrzychZapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno