Menu

Czy za legalną marihuanę można trafić na komisariat?

Palisz legalną marihuanę zawierającą CBD? Możesz mieć drobne nieprzyjemności. Jeśli zostaniesz z nią zatrzymany, policja będzie musiała sprawdzić czy jest to dozwolona substancja. 

Czy za legalną marihuanę można trafić na komisariat?
Konopie siewne i produkty z nich powstałe wyglądają bardzo podobnie do nielegalnych konopi indyjskich. Tak zwana marihuana lecznicza zawiera śladowe ilości THC (substancji odpowiadającej za narkotyczne stany), ale ma większy poziom CBD ( substancji odpowiadającej za działanie przeciwdrgawkowe, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwpsychotyczne).
 
Policyjne procedury mówią, że jeśli istnieje podejrzenie posiadania narkotyków, należy to zbadać. Wiąże się to z przymusową wizytą na komisariacie. 
 
- U nas zasada jest taka, że jeśli istnieje jakiekolwiek podejrzenie posiadania środków odurzających , to wykonywane są badania u technika kryminalistyki. Jeśli jest podejrzenie, że taki środek jest zabroniony prawem, to taka osoba jest zatrzymana, a jeżeli nie, to jest zwalniana i nie stawia się jej zarzutów. - mówi rzecznik wałbrzyskiej policji, Marcin Świeży.
 
Wszyscy użytkownicy legalnej marihuany powinni zatem na wszelki wypadek mieć przy sobie pudełko, rachunek lub receptę. Przykłady z całej Polski pokazują jednak, że wszystko zależy od indywidualnego przypadku i policjanci nie zawsze odpuszczają po okazaniu im dowodów legalności. 
 
 
red
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

marihuana  |   cbd  |   procedury  |   policja  |   konopie  |   lecznicza  |   marihuana  |   walbrzych  |  

Udawał, że kupuje ziemniaki. Złapała go ochrona

Wypadek karetki na Rondzie Niepodległości.

Jawor: Kradł drewno z lasu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij