Czy za legalną marihuanę można trafić na komisariat?

Palisz legalną marihuanę zawierającą CBD? Możesz mieć drobne nieprzyjemności. Jeśli zostaniesz z nią zatrzymany, policja będzie musiała sprawdzić czy jest to dozwolona substancja. 

Konopie siewne i produkty z nich powstałe wyglądają bardzo podobnie do nielegalnych konopi indyjskich. Tak zwana marihuana lecznicza zawiera śladowe ilości THC (substancji odpowiadającej za narkotyczne stany), ale ma większy poziom CBD ( substancji odpowiadającej za działanie przeciwdrgawkowe, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwpsychotyczne).
 
Policyjne procedury mówią, że jeśli istnieje podejrzenie posiadania narkotyków, należy to zbadać. Wiąże się to z przymusową wizytą na komisariacie. 
 
- U nas zasada jest taka, że jeśli istnieje jakiekolwiek podejrzenie posiadania środków odurzających , to wykonywane są badania u technika kryminalistyki. Jeśli jest podejrzenie, że taki środek jest zabroniony prawem, to taka osoba jest zatrzymana, a jeżeli nie, to jest zwalniana i nie stawia się jej zarzutów. - mówi rzecznik wałbrzyskiej policji, Marcin Świeży.
 
Wszyscy użytkownicy legalnej marihuany powinni zatem na wszelki wypadek mieć przy sobie pudełko, rachunek lub receptę. Przykłady z całej Polski pokazują jednak, że wszystko zależy od indywidualnego przypadku i policjanci nie zawsze odpuszczają po okazaniu im dowodów legalności. 
 
red
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno