Oszukał kobiety na 10 mln zł.

Miał cztery konkubiny w tym samym czasie, od kobiet z którymi się wiązał wyłudził około 10 milionów złotych. 40-letniemu oszustowi grozi 10 lat więzienia, sprawę bada prokuratura.  

Tomasz K. wiążąc się z kobietami, zapewniał je o swoim zaangażowaniu uczuciowym, obiecywał małżeństwo. Jak informuje jeleniogórska prokuratura, jedną z kobiet doprowadził do utraty domu o wartości ponad 400 tysięcy zł.  Kobieta udzieliła Tomaszowi K. pełnomocnictwa do rozporządzania nieruchomością, która została użyta jako zabezpieczenie pożyczki, której nie spłacił, dom zajął komornik.  Kobieta pożyczyła mu również  70 tysięcy i biżuterię wartą 10 tysięcy złotych. 
 
Kolejna konkubina podejrzanego straciła mieszkanie warte 200 tysięcy złotych, które było zabezpieczeniem kredytu, zaciągniętego przez mężczyznę.  Kobieta zmuszona  była ogłosić upadłość konsumencką.
 
Trzecia pokrzywdzona pożyczyła Tomaszowi K. łącznie przeszło 250 tysięcy zł. i  udzieliła zabezpieczenia zaciągniętej przez niego pożyczki (hipoteka na należącym do niej domu o wartości około 1 miliona zł.)  Zobowiązania meżczyzny nie zostały spłacone, a dom pokrzywdzonej został zajęty przez komornika.
 
Pokrzywdzone nie miały świadomości przestępczych działań Tomasza K., jak również nie wiedziały o innych konkubinach.  Tomasz K. dokonał oszustw na szkodę trojga innych pokrzywdzonych, którzy utrzymywali z nim kontakty handlowe.  Jak ustaliła prokuratura, zawierał on z pokrzywdzonymi umowy pożyczek, których nie spłacał w ogóle lub jedynie częściowo. W ten sposób wyłudził łącznie około 830 tysięcy złotych.
 
Całkowita szkoda wyrządzona przez Tomasza K. kobietom, z którymi pozostawał w związku oraz innym pokrzywdzonym, w tym wysokość zaciągniętych przez nich zobowiązań, to blisko 10 milionów złotych.
 
 
Za zarzucone Tomaszowi K. przestępstwa oszustwa grozi do 10 lat więzienia, mężczyzna trafił do aresztu, nie przyznał sie do winy. 
 
Jak ustaliła prokuratura Tomasz K. był kilkakrotnie karany sądownie, w tym za podrabianie i używanie sfałszowanych dokumentów, wyłudzenie szeregu kredytów o znacznej wartości, a także oszustwa podatkowe. W latach 2005 – 2008 dopuścił się przestępstw polegających na wyłudzeniu kredytów na łączną kwotę około 40 milionów złotych. Został on za nie skazany na karę więzienia z warunkowym zawieszeniem.
 
Aktualnie toczą się postępowania cywilne w sprawie odzyskania utraconego na skutek przestępstw Tomasza K. mienia. 

opr. kama
foto: ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno