Chcą reaktywować linie PKS

Odnowienie zamkniętych linii autobusowych, ale także nowe połączenia - to plan walki z wykluczeniem komunikacyjnym niektórych miejscowości Dolnego Śląska.  Toczą się rozmowy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu, a PKS Kamienna Góra.

W planach są m.in. takie linie jak:
 
Kamienna Góra- Wałbrzych (przez Czarny Bór) w kierunku Starego Lesieńca.
Kamienna Góra- Mieroszów
Mieroszów-Wałbrzych (przez Sokołowsko, Kowalową)
Rybnica Leśna- Mieroszów ( przez Glinik, Andrzejówkę)
Gostków – Wałbrzych (przez Chwaliszów)
Grzędy – Czarny-Bór
Jaczków - Czarny Bór
 
 
 
- Są to rzeczy i rozmowy, które są realizowane od  praktycznie 4, 5 lat. Jak tworzyliśmy plan transportowy dla Powiatu Kamiennogórskiego, już wtedy łączyliśmy Wałbrzych, Jawor i okoliczne powiaty z Kamienną Górą. Były takie koncepcje, które upadły. Dzisiaj one powracają, ze względu na to, że pojawiły się pieniądze. - mówi Edward Kaczor, prezes PKS Kamienna Góra. 
 
- Przywieźliśmy tak naprawdę z senatorem Szwedem 20 mln zł dla Dolnego Śląska. Wiemy, że w pierwszym naborze nie wszystkie środki zostały wykorzystane. Obecnie trwa do 11 października trwa drugi nabór. Rolą tego programu rządowego jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym. - mówi były wicewojewoda, Kamil Zieliński. 
 
Gdzie są największe problemy z komunikacją w regionie?
 
To jest kwestia wójtów i burmistrzów. Powiat Kamiennogórski jest w o tyle dobrej sytuacji, że większość tego powiatu jest skomunikowana. Owszem też rozmawiamy, też zastanawiamy się nad uruchomieniem dodatkowych kursów, ale w mniejszym układzie. Nie ma PKSu, ani w Wałbrzychu, ani w Świdnicy, ani w Dzierżoniowie, ani w Legnicy. Każda z tych stron zwraca się do nas.  - mówi Edward Kaczor, prezes PKS Kamienna Góra. 
 
Pieniądze na uruchomienie linii mają pochodzić ze starostwa (około 300 tys. zł) i zakładanych funduszy, czyli Skarbu Państwa, samorządów i ze sprzedanych biletów.  
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno