Menu

Chcą reaktywować linie PKS

Odnowienie zamkniętych linii autobusowych, ale także nowe połączenia - to plan walki z wykluczeniem komunikacyjnym niektórych miejscowości Dolnego Śląska.  Toczą się rozmowy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu, a PKS Kamienna Góra.

Chcą reaktywować linie PKS
W planach są m.in. takie linie jak:
 
Kamienna Góra- Wałbrzych (przez Czarny Bór) w kierunku Starego Lesieńca.
Kamienna Góra- Mieroszów
Mieroszów-Wałbrzych (przez Sokołowsko, Kowalową)
Rybnica Leśna- Mieroszów ( przez Glinik, Andrzejówkę)
Gostków – Wałbrzych (przez Chwaliszów)
Grzędy – Czarny-Bór
Jaczków - Czarny Bór
 
 
 
- Są to rzeczy i rozmowy, które są realizowane od  praktycznie 4, 5 lat. Jak tworzyliśmy plan transportowy dla Powiatu Kamiennogórskiego, już wtedy łączyliśmy Wałbrzych, Jawor i okoliczne powiaty z Kamienną Górą. Były takie koncepcje, które upadły. Dzisiaj one powracają, ze względu na to, że pojawiły się pieniądze. - mówi Edward Kaczor, prezes PKS Kamienna Góra. 
 
 
- Przywieźliśmy tak naprawdę z senatorem Szwedem 20 mln zł dla Dolnego Śląska. Wiemy, że w pierwszym naborze nie wszystkie środki zostały wykorzystane. Obecnie trwa do 11 października trwa drugi nabór. Rolą tego programu rządowego jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym. - mówi były wicewojewoda, Kamil Zieliński. 
 
Gdzie są największe problemy z komunikacją w regionie?
 
To jest kwestia wójtów i burmistrzów. Powiat Kamiennogórski jest w o tyle dobrej sytuacji, że większość tego powiatu jest skomunikowana. Owszem też rozmawiamy, też zastanawiamy się nad uruchomieniem dodatkowych kursów, ale w mniejszym układzie. Nie ma PKSu, ani w Wałbrzychu, ani w Świdnicy, ani w Dzierżoniowie, ani w Legnicy. Każda z tych stron zwraca się do nas.  - mówi Edward Kaczor, prezes PKS Kamienna Góra. 
 
Pieniądze na uruchomienie linii mają pochodzić ze starostwa (około 300 tys. zł) i zakładanych funduszy, czyli Skarbu Państwa, samorządów i ze sprzedanych biletów.  
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Bratr (21 września 2019 20:20)
Jak to nie ma. Jedziesz 15ką do Mezimesti, stamtąd pociągiem do Broumova i dalej autobusem do Božanova. Nad zalew w Radkowie masz stamtąd 1,7 km.
Ziomal (19 września 2019 19:20)
Ale w okolice Radkowa gdzie jest duzo atrakcji tj.Zalew czy Gory Stolowe to polaczenia nie ma

Dodaj komentarz

STAROSTWO  |   PKS  |   LINIE  |   ODNOWIENIE  |   KOMUNIKACJA  |   STARY  |   LESIENIEC  |   MIEROWSZOW  |   CZARNY  |   BOR  |  

Wkrótce ruszy remont pl. Grunwaldzkiego. Miasto wyłoniło wykonawcę

Znika ''jedynka'' Spore zmiany w komunikacji od nowego roku

Nowe samochody policji: uważajcie, wyglądają jak auta cywilne

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij