Więcej pieniędzy dla hospicjum - NFZ sfinansuje kolejne 6 miejsc

To już pewne, w Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu kolejnych 6 miejsc będzie finansowanych przez NFZ.  Dzisiaj podpisano umowę z dyrektorem NFZ, zwiększającą kontrakt. Do końca roku 2020, Hospicjum otrzyma od NFZ łącznie 900 tys. złotych.

- Do tej pory, do dnia dzisiejszego mieliśmy 12 łóżek finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Reszta to były nadwykonania. Dzisiejsze porozumienie o te kolejne 6 łózek, jest dla nas takim jakby buforem bezpieczeństwa, że te łóżka zawsze będą opłacone. Nie będziemy musieli się już bać, że czegoś nie otrzymamy. To spowoduje, że możemy spokojnie mówić o rozbudowi, która jest niezbędna. - mówi Renata Wierzbicka.

 


Jak komentuje dyrektor wrocławskiego oddziału NFZ Łukasz Sendecki, o przyznaniu dofinansowania wałbrzyskiemu hospicjum zadecydowała przede wszystkim jego infrastruktura oraz szeroki zakres świadczonych usług. Do końca 2019 roku, Hospicjum otrzyma 180 tys. złotych, zaś w roku 2020 - 720 tys. złotych. Koszt utrzymania jednego miejsca w placówce wynosi średnio 120 tys. rocznie.


Wałbrzyskie hospicjum to jedna z najlepszych tego typu placówek w regionie bo ma najwyższy poziom świadczonych usług medycznych, doskonałe warunki do pobytu pacjentów i profesjonalny zespół, a usługi  świadczone są bezpłatnie.

 

 

pz/red
foto:pz
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno