Co kryje się pod basenem?

Korzystając z przerwy technologicznej w Aqua-Zdroju, zobaczyliśmy jak wygląda basen od zaplecza. Sprawdziliśmy też co kryje się pod jego niecką i dowiedzieliśmy się, jakie nowości czekają Centrum Aktywnego Wypoczynku. 

Z basenu nie skorzystamy do 29 września, ale nie oznacza to całkowitego zamknięcia obiektu. Funkcjonują strefy  Squash&Fitness, hotel i restauracja oraz Centrum Odnowy i Rehabilitacji.
 
Samo spuszczenie i napuszczenie wody do basenu trwa 3 dni, by powstające naprężenia, które występują przy tej ilości wody, nie uszkodziły jego powierzchni. 
 
- Na tą przerwę technologiczną szykowaliśmy się od pół roku – planując cały szereg działań. Z takich ważniejszych rzeczy, które każdy z nas odczuje, to jest zmiana zamków. Były uwagi jeśli chodzi o zamki – nie działały one prawidłowo. Klienci też życzyli sobie mieć wybór, gdzie chcą mieć szafkę. Przeszliśmy na zamki nowego typu, nowoczesne hiszpańskiego producenta. - mówi prezes Aqua Zdroju, Piotr Rachwalski. 
 
Prysznice i męskie toalety czeka całkowita przebudowa i remont. Po latach eksploatacji zauważono, że w niektórych miejscach są przecieki. Prawdopodobnie spowodowane wadami konstrukcyjnymi. 
 
- Wiemy dobrze, że obiekt był dość szybko kończony. Być może znalazły się tam jakieś niedociągnięcia, albo uszkodzenia, które nastąpiły w trakcie eksploatacji. Musieliśmy zdjąć wszystko do żywego betonu, zdjąć płytki ze ścian. Wymieniliśmy systemy sterowania elektrycznego. Zastąpiliśmy je oszczędnymi systemami czasowych wyłączników wody. Nie będą się włączały wtedy, kiedy nie trzeba. - mówi prezes Aqua Zdroju, Piotr Rachwalski. 
 
Oprócz tego w całym obiekcie wymienia się fugi i sprawdza stan płytek. Wymieniono sufit w saunie parowej i trwa montaż nowego, bardziej bezpiecznego,  agregatu parotwórczego. Na dalszym planie jest też powiększenie siłowni. 
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno