Podrabiała umowy kredytowe - wyłudziła ponad 120 tys. zł.
Wyłudziła kredyty na ponad 120 tysięcy złotych, podrabiała podpisy innych osób lub nakłaniała je do poświadczenia nieprawdy w dokumentach - pieniądze trafiały do jej kieszeni. Policjanci zatrzymali 33-letnią mieszkankę Głuszycy, grozi jej do 8 lat więzienia. 
 
Kobieta pracowała w firmie udzielającej kredyty, była kierownikiem oddziału. Od grudnia 2017 roku do czerwca bieżącego roku między innymi podrabiała podpisy innych osób lub nakłaniała je do poświadczenia nieprawdy w dokumentach, uruchamiając co najmniej 27 pożyczek. Pieniądze trafiły do jej kieszeni.

Gdy firma zaczęła się domagać spłaty należności od "kredytobiorców", mieszkańców regionu na których bez ich wiedzy zotały wzięte kredyty, (dane były na umowach) sprawa wyszła na jaw, a mieszkańcy zaczęli zgłaszać się na policję. 

Akt oskarżenia skierowany został już do sądu, kobieta odpowie za podrabianie i wykorzystywanie sfałszowanych umów, a także wyłudzenie kredytów na łączną kwotę nie mniejszą niż 120 tysięcy złotych.  
 
Policjanci ustalili, że kobieta będąc kierownikiem głuszyckiej filii firmy, doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. 
 
- Funckjonariusze dokonali zabezpieczenia majątkowego na mieniu należącym do podejrzanej. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu zastosowała w stosunku do 33-latki środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych - informuje wałbrzyska policja.

33-letniej mieszkance Głuszycy grozi do 8 lat więzienia.

adm
foto: ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno