Akcja obdarowywania bibliotek trwa

Do grona darczyńców bibliotek gminnych w powiecie wałbrzyskim dołącza nowy darczyńca, jest to znana dzienikarka i reportkerka  TVN 24 Brygida Grysiak.

Każda z ośmiu bibliotek gminnych działających na terenie powiatu wałbrzyskiego otrzymała kolejne dary książkowe tym razem  jest to niezwykła  książka autorstwa Brygidy Grysiak "Kochają mnie do szaleńśtwa".
 
Książka opowiada historię bardzo poważnie chorego 5 letnie chłopca o imieniu Jurek  
 
Jestem Jurek, mam pięć lat i naprawdę dużą głowę – to taki trochę mój znak rozpoznawczy. Głowa jest duża nie tylko dlatego, że jestem bardzo mądrym chłopcem – tak mówią Mama z Tatą – ale też dlatego, że jak byłem naprawdę malutki, to zamieszkał w niej wielki guz.
 
Cztery lata temu lekarze dawali mi tylko kilka tygodni życia. Wszyscy już myśleli, że umrę. Nawet Mama i Tata. Musiało im być wtedy bardzo smutno, ale wszyscy bardzo prosili Pana Boga, żeby mnie tak szybko nie zabierał do siebie. Dobrze, że tak prosili, choć myślę, że u Pana Boga też jest fajnie.
 
Niezwykła siła całej rodziny, miłość bliskich i wiara w to, że Jurek mimo zdiagnozowanego glejaka złośliwego może wyzdrowieć, to lekcja nadziei dla wszystkich.
 
Także dla tych, którzy ją stracili. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach możemy odkryć, ile mamy w sobie siły, i zrozumieć, że każdy dzień daje szansę na wielką wygraną. Wystarczy tylko docenić to, co już się ma i kochać do szaleństwa.
 
Książki opatrzone są osobistą dedykacją autorki dla wszystkich czytelników bibliotek powiatu wałbrzyskiego.
 
Inicjatorem wsparcia dla edukacji i czytelnictwa na obszarach Gmin wiejskich i miejskich powiatu wałbrzyskiego  nowościami wydawniczymi, na których zakup często najzwyczajniej bibliotek nie stać  ich nie stać, jest Łukasz Kazek , dziennikarz, popularyzator historii,działacz społeczny - radny powiatu wałbrzyskiego.
 
- Jestem miłośnikiem historii regionu, dlatego podjął decyzję, że do biblioteki będę przekazywał wydawnictwa historyczne. Cieszę się, że inicjatywa spodobała się moim znajomym, którzy dołączyli do grona darczyńców pozostałych bibliotek gminnych w powiecie wałbrzyskim - mówi Łukasz Kazek. .
 
W czerwcu do grona darczyńców dołączyła Renata Kijowska, reporterka Faktów TVN, która przesłała napisane przez siebie książki: „Hela Foka. Historia na fali" oraz „Kuba Niedźwiedź. Historia z gawry".
 
Wydawnictwo Znak Horyzont oraz autorzy książek  „Potop 39 - szlak bojowy wrześniowych obrońców" autorstwa Kacpra Śledzińskiego, „Powstańcy - ostatni świadkowie walczącej Warszawy" autorstwa Magdy Łucyan oraz „Niepokorne damy - kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę" , której autorem jest Kamil Janicki. 
 
red
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno