Ekspresówka z Wrocławia do Wałbrzycha

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podczas spotkania w Świdnicy budowę drogi ekspresowej z Wrocławia przez Świdnicę do Wałbrzycha. Premier przypominał też o inwestycjach w Świdnicy i odniósł się do incydentu, gdy 3 pijane kobiety i mężczyzna weszli do świdnickiej Katedry z tęczową flagą i wykrzykiwali  “Bóg, honor, ojczyzna”. 
 

– Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha: zdecydowaliśmy o budowie drogi ekspresowej z Wrocławia przez Świdnicę do Wałbrzycha - mówił szef rządu.

Mateusz Morawiecki mówił także o wiarygodności Rządu przypominając o milionowych inwestycjach w Świdnicy i powiecie. Odniósł się także do incydentu, gdy pijana czwórka ludzi (3 kobiety i mężczyzna) weszli do Katedry i krzyczeli : "Bóg, honor, ojczyzna".  Do zdarzenia doszło w połowie września, pijani zostali wyprowadzeni ze świątyni przez wiernych. (czytaj więcej TUTAJ). 
 

- Nie wolno dopuszczać do bezczeszczenia naszej wiary. Będziemy bronić naszej kultury i tradycji, bo to jest fundament polskości - mówił premier Mateusz Morawiecki. 
 
Do incydentu odniósł się również prezes PiS, Jarosław Kaczyński, który gościł tydzień temu  pw Szczawnie-Zdroju. 
 
- Kościół także jest przedmiotem ataku. To nie jest przypadkowe. Jeśli ktoś chce zniszczyć to, co budowano przez tysiąclecia, postęp ludzkości, to musi atakować także kościół - szczególnie w Polsce, bo tak się potoczyła polska historia, że jej związki z kościołem są mocne  - mówił Jarosław Kaczyński. 


kama
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno