Prezydent Świdnicy o ekspresówce Wrocław - Świdnica - Wałbrzych

Nie ma dziś ŻADNYCH planów, dotyczących realizacji południowej obwodnicy Świdnicy, nie jest prawdą, że poważnie rozważa się przesunięcie S8 w stronę Świdnicy - prezydent Świdnicy, Beata Moskal - Słaniewska odnosi sie do deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego, który gościł wczoraj w Świdnicy. 

Nie ma dziś ŻADNYCH planów, dotyczących realizacji południowej obwodnicy Świdnicy. Od lat jesteśmy informowani, że do czasu realizacji poprzednio zakwalifikowanych zadań, czyli do roku 2023, nie będzie na to środków. W tej sprawie pisałam kilkakrotnie do wszystkich posłów, a także premiera - tego i poprzedniego. Bez odzewu. - pisze na profliu FB prezydent Świdnicy, Beata Moskal - Słaniewska. 

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w niedzielę podczas spotkania w Świdnicy budowę drogi ekspresowej z Wrocławia przez Świdnicę do Wałbrzycha.

– Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha: zdecydowaliśmy o zbudowaniu drogi ekspresowej z Wrocławia, przez Świdnicę, do Wałbrzycha - mówił szef rządu.

 
Przebieg drogi szybkiego ruchu S8 jest uzgodniony i w tej chwili przeprowadzane są konsultacje. Nie jest prawdą, że poważnie rozważa się przesunięcie S8 w stronę Świdnicy. To oznaczałoby wydłużenie drogi z Kłodzka do Wrocławia o 40 km i nikt takiego rozwiązania od początku nie traktował poważnie. S8 będzie przebiegała wzdłuż obecnej osi.
 
Słaniewska odniosła się też do "części ideologocznej" w wystąpieniu premiera. 

O części ideologicznej wystąpienia pana Morawieckiego powiem tylko tyle - źle trafił, bo w Świdnicy szanuje się wartości i tradycję. Szanuje się godność człowieka, jego odmienność narodowościową, kulturową, światopoglądową, religijną. Żyją tu w zgodzie obok siebie ludzie różniący się poglądami i orientacją. Czytaj też:
Ekspresówka z Wrpcławia do Wałbrzycha

opr. kama
foto: uzyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno