Postulaty Macieja Badory
Rekompensaty dla regionu, organizacja transportu publicznego, likwidacja składowisk i przetwórstwa odpadów i odbudowa wyczynowego sportu – to cztery postulaty z jakimi do wyborów idzie Maciej Badora. Strategicznym postulatem są rekompensaty, które mają być inwestycją w region i dodatkiem do emerytur. 
 
 
 
Pieniądze miały być inwestowane w infrastrukturę, przemysł a także na cele społeczne.
 
– Kluczowy postulat uzyskania rekompensat za polityczną decyzję likwidacji kopalń i przemysłu węglowego w naszym mieście i regionie. Przypomnę, że w latach 90-tych decyzją polityczną ówczesnego rządu, który był efektem realizacji Planu Balcerowicza, dokonano likwidacji całego zagłębia węglowego i to skutkowało również tym, że inne gałęzie przemysłu, które były w naszym regionie upadły. Ta sytuacja spowodowała, że nasz region w zasadzie do dzisiaj nie może się uwolnić się od skutków tych decyzji. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, który naprawia błędy, które były popełnione wcześniej, mam nadzieję, że z uwagą ten postulat będzie analizował. Mam nadzieję, że dzięki poparciu mieszkańców będziemy mogli się o te kwestie upomnieć - mówi Maciej Badora. 
 
Ważnym elementem pierwszego postulatu są także dopłaty do emerytur dla ludzi, którzy pracowali w regionie do 2010 roku, przez przynajmniej 15 lat w naszym regionie. 
 
Program wyborczy Macieja Badory zakłada także organizację transportu publicznego z zachowaniem odpowiedniej częstotliwości kursowania autobusów czy innych środków transportu. 

- Będziemy mogli zapewnić mieszkańcom dojazd do wszystkich miejscowości naszego regionu, dzisiaj jest to jedna z głównych barier rozwojowych. Chodzi tu nie tylko o to, żeby taka komunikacja była, ale musi mieć ona odpowiednią częstotliwość,  tak aby mieszkańcy mogli swobodnie korzystać i rezygnować z transportu własnego na rzecz transportu publicznego - tłumaczy Maciej Badora. 
 
Ważna jest likwidacja składowisk i zakładów przetwarzających odpady – ważna jest też ich lokalizacja, która nie może znajdować się w sąsiedztwie miast w regionie. 
 
– Jaki to jest problem, myślę, że naszym mieszkańcom nie trzeba mówić. Wymaga on moim zdaniem, radykalnego rozwiązania - mówi Badora.
 
Czwartym z postulatów jest odbudowa wyczynowego sportu, co spowoduje rozwój regionu
 
– W szczególności piłki nożnej, to jest kwestia, o którą upomina się wielu mieszkańców. Nie może być tak, że nasz region w tym zakresie jest tak bardzo upośledzony. Bo jaka jest kondycja sportu wyczynowego w regionie nie muszę chyba szeroko mówić. To są takie kwestie, która są sprawami  wartymi podniesienia w przyszłej kadencji sejmu i chciałbym nimi zainteresować wyborców - mówił podczas konferencji prasowej Maciej Badora. 

 
A wybory już 13 października. adm/pm
foto: pm


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno