Policjanci handlowali narkotykami - jest akt oskarżenia
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem byłym  policjantom, mężczyźni oskarżeni są o handel narkotykami i przyjmowanie łapówek. Chodzi o około 350 tysięcy złotych i duże ilości środków odurzających

 
Oskarżeni to byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bogatyni i Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, mają od 33 do 41 lat. W czasie kiedy doszło do ich zatrzymania dwóch z nich pozostawało w służbie.  

Dwóch z oskarżonych usłyszało po 6 zarzutów.  Sławomir N. i Paweł M. przestępstw dopuścili się w okresie od 2010 do 2014 roku. Trzeciemu z oskarżonych Pawłowi S. zostało przedstawionych 10 zarzutów obejmujących okres od 2016 do 2018 roku.
 
Poza udziałem w grupach przestępczych, popełnili oni szereg innych czynów zabronionych, w tym między innymi przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za zaniechanie czynności służbowych oraz przekazywanie informacji o prowadzonych postępowaniach karnych. - informuje jeleniogórska prokuratura. 
 
Do sądu trafił już akt oskarżenia. jak informuje prokuratura: 
 
Dwóch z nich przyjęło korzyść majątkową w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych związanych z kradzieżą pojazdów. Ci sami dwaj oskarżeni mieli także usiłować wprowadzić do obrotu znaczną ilość substancji psychotropowych w postaci 3,5 kilograma metamfetaminy. Do transakcji nie doszło, wobec odmowy udziału przez mężczyznę, którego próbowano skłonić do zakupu narkotyków.
 
Kolejny z oskarżonych miał z kolei między innymi odstąpić od zatrzymania osoby poszukiwanej do odbycia kary pozbawienia wolności, pozorując podczas podjętej interwencji jego ucieczkę przed funkcjonariuszami Policji. Zarzucono mu także przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej w zamian za ukrycie informacji o pobiciu innej osoby. Oskarżony podał nieprawdziwe dane w notatce służbowej z interwencji, na podstawie której odstąpiono następnie od przeprowadzenia postępowania karnego. Miał on także przekazywać przestępcom informacje o prowadzonych przez prokuraturę postępowaniach, pomagając im tym samym w uniknięciu odpowiedzialności karnej, utrudniając jednocześnie prowadzone śledztwa. Nakłaniał także inna osobę do złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie popełnionym rzekomo przez innego Policjanta.
 
Oskarżeni łącznie przyjęli korzyści majątkowe w kwocie około 350 tysięcy złotych. Grozi  im nawet do 20 lat więzienia.
 
opr. kama
foto: ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno