Czego policjanci szukali w starostwie?
Znamy już powód wizyty w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją. Funkcjonariusze zabezpieczali dokumenty, a sprawa ma związek z przebywającym w areszcie byłym starostą a obecnie burmistrzem Boguszowa Gorc, Jackiem C. 


 

 Wczoraj po godzinie 10-tej w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu zjawili się policjanci  z Wydziału do Walki z Korupcją. Jak informuje prokurator Mariusz Pindera, policjanci zabezpieczyli dokumenty związane w prowadzonym już postępowaniem między innymi w sprawie byłego starosty, Jacka C. 
 
Przypomnijmy, że Jackowi C. postawiono już zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 70 tysięcy złotych, płatnej protekcji oraz wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce. Teraz prokuratura bada dokumenty w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu, dodajmy, że Jacek C. był starostą w poprzedniej kadencji. 
 
- Policja w starostwie w Wałbrzychu zabezpieczała dokumenty związane z prowadzonym postępowaniem w którym w charakterze podejrzanego między innymi występuje podejrzany Jacek C. Zabezpieczane są dokumenty związane z wątkami, które już występowały w tym śledztwie. - informuje prokurator Mariusz Pindera ze świdnickiej Prokuratury Okręgowej. 
 
Świdnicka prokuratura  postawiła kilka dni temu kolejny zarzut Jackowi C. - zarzut dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej, w związku z podjęciem się załatwienia skrócenia zakazu pozbawienia prawa jazdy. 
 
Podczas czwartkowej akcji policji nie zatrzymano żadnego z pracowników starostwa.
 
- Nie wykonywano tam żadnych zatrzymań, nikogo z osób ze Starostwa Powiatowego. To jest kolejne uzupełnienie materiału dowodowego, który już mamy i musimy go weryfikować czy też rozbudować – mówi dodaje prokurator Mariusz Pindera. 
 
 Wczoraj próbowaliśmy porozmawiać ze starostą Krzysztofem Kwiatkowskim, niestety jego telefon milczał. Sekretarz Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, Anita Błaszkiewicz poinformowała, że „policja zabezpiecza dokumenty, proponuje skontaktować sie ze starostą”. 
 
Dziś wycofuje się z tych słów i żąda od nas sprostowania. Informujemy Panią Sekretarz, że nie będziemy niczego prostować bo wszystko co napisaliśmy jest zgodne z prawdą a próba zastraszania nas nie spowoduje, że przestaniemy pisać o Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu i byłym staroście Jacku C. 
 
Przypominamy też, że gdy pytaliśmy starostę Krzysztofa Kwiatkowskiego o Jacka C. po tym jak został aresztowany, starosta po publikacji naszego artykułu podał nas do sądu - sprawę przegrał. 
 

pos
foto:  walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno