Laureaci IV Festiwalu małych Prapremier

IV Festiwal małych Prapremier, organizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, dobiegł końca. Spektakle konkursowe oceniało jury profesjonalne oraz jury dziecięce, składające się z uczniów PSP nr 28 w Wałbrzychu. A oto werdykty.

JURY PROFESJONALNE IV Festiwalu małych Prapremier w składzie: Jacek Sieradzki, Marzenna Wiśniewska, Mateusz Mirowski po obejrzeniu w dniach 15-20 września 2019 r. siedmiu spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:
Grand Prix za najlepsze przedstawienie w wysokości 7.000 zł, ufundowane przez Prezydenta Wałbrzycha oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach za spektakl Pod adresem marzeń.
 
Nagrodę za tekst lub adaptację tekstu w wysokości 2.500 zł, ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS dla Katarzyny Błaszczyńskiej za Stasia i Złą Nogę, adaptację komiksu Tomasza „Spella” Grządzieli. Spektakl jest koprodukcją Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum oraz Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego.
 
Nagrodę za reżyserię w wysokości 2.500 zł dla Marka Zákosteleckiego za spektakl Pod adresem marzeń Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Intencją jury jest docenienie tą nagrodą spójnej wizji inscenizacyjnej przedstawienia wyrażonej w reżyserii, scenografii oraz projektach kostiumów i lalek. 
 
Nagrodę za scenografię w wysokości 2.500 zł ex aequo dla Mirka Kaczmarka za spektakl Motyl Wrocławskiego Teatru Lalek oraz Mariki Wojciechowskiej za spektakl Fru-Fru Olszyńskiego Teatru Lalek.
 
Jury postanowiło nie przyznać nagrody za muzykę.
nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w wysokości 1.000 zł dla Anny Koniecznej za rolę Emilia w spektaklu Morze ciche Teatru Nowego w Zabrzu.
 
Nagrodę za najlepszą rolę męską w wysokości 1.000 zł dla Michała Rolnickiego za rolę Złej Nogi w spektaklu Staś i Zła Noga Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum oraz Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego.
 
 
Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia honorowe w postaci dyplomów: dla Łukasza Zaleskiego za reżyserię spektaklu Morze ciche Teatru Nowego w Zabrzu oraz dla Andrzeja Kuby Sielskiego i Andrzeja Skorodzienia za role w spektaklu Pod adresem marzeń Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
 
JURY DZIECIĘCE przyznało dwie nagrody ex aequo za najlepsze przedstawienie w wysokości 1.000 zł dla każdego spektaklu – nagrody ufundowane przez Fundację Edukacji Europejskiej – Teatrowi Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach za spektakl Pod adresem marzeń oraz Śląskiemu Teatrowi Lalki i Aktora Ateneum i Teatrowi Śląskiemu im. St. Wyspiańskiego za spektakl Staś i Zła Noga. 
 
Dodatkowo podczas Festiwalu Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP przyznała Dyplom Honorowy Annie Koniecznej za rolę Emilia w spektaklu Morze ciche Teatru Nowego w Zabrzu. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno