Projekt renowacji stadionu przy ul. Kusocińskiego

Uczniowie wałbrzyskich szkół zorganizowali specjalny happening na stadionie przy ul. Kusocińskiego by promować projekt Budżetu Obywatelskiego nr 15. Projekt zakłada rewitalizację stadionu. Około 100 osób stojąc w odpowiednich miejscach stworzyło wielką piętnastkę uwiecznioną na zdjęciach z drona.

Mający już ponad 40 lat stadion był i nadal jest popularnym miejscem na Piaskowej Górze. Nie da się jednak ukryć, że został on poważnie nadgryziony zębem czasu. Projekt rewitalizacji został w pełni opracowany przez mieszkańców dzielnicy, a inicjatywę wspiera Aqua Zdrój oraz stowarzyszenie "Biegaj Zapobiegaj".

 

 

- Zaproponowaliśmy kilka rozwiązań, które są dla tego miejsca bardzo , bardzo ważne, tak,aby nadal duże grupy mieszkańców, która chcą sportu, rekreacji i spędzania aktywnie wolnego czasu mogły z niego korzystać. To jest nowa bieżnia, to jest całkowicie nowy tor wrotkowo- rowerowy z gładkiego asfaltu, na którym będzie można bezpiecznie się poruszać, to jest również siłownia z flowparkiem, różne urządzenia dla wszystkich kategorii wiekowych, począwszy od zwykłych urządzeń siłownie zewnętrznej, po urządzenia zaawansowane, podobne do tych z runmageddonu, i wreszcie dla piłkarzy- bo zajęcia dla piłkarzy mają tu aż 4 młodzieżowe kluby - mamy 2 wiaty piłkarskie, tak aby można było się sprawnie , w godnych warunkach przebierać. Miejsce jest bardzo potrzebne. - mówi mieszkaniec Piaskowej Góry, Michał Gnacy.

 

 

- Ten obiekt może żyć cały czas, także dla tych , którzy na co dzień nie są zaangażowani w sport. A trzeba wiedzieć,że to jest główne wyzwanie - ponad 80% społeczeństwa nie kultywuje żadnej aktywności sportowej. Ten projekt może być dobrym początkiem kolejnych inwestycji na stadionie przy Kusocińskiego. - mówi Piotr Rachwalski, prezes Aqua Zdroju.

 

 

Na promocję projektu zdecydowali się uczniowie z pobliskich szkół, ponieważ to oni w głównej mierze będą z niego korzystać. Korzystając z okazji młodzi wałbrzyszanie zwracali uwagę na śmieci jakie pozostawiją po sobie osoby przebywające na stadionie.


- Niektórzy go zaśmiecają i wtedy jak ktoś biega, coś mu się wbija w buty. To jest niefajne.


- Stadion jest zdewastowany, niech będzie nowy. Niektórzy np. nie chcą siadać na trybunach, bo są bardzo brudne.

 

- Ja bym chciał, aby można było grać w piłkę nożną, biegać, robić sztafety, skakać i uprawiać różne inne sporty


- Bardzo bym chciał, aby Ci dorośli, którzy tu w nocy biegają,  nie zaśmiecali stadionu swoimi butelkami. Jak wypiją wodę, to zostawiają butelki, zamiast wyrzucić je do śmieci.

 

Na projekty Budżetu Obywatelskiego mozna głosować na stronie wbo.walbrzych.eu

Wszystkie projekty Budżetu Obywatelskiego i ich opis znajdziesz  TUTAJ

 

 

pz
foto: pz/Aqua Zdrój
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno