Jedlinianin brązowym medalistą Mistrzostw Europy Weteranów w Petanque

Po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Weteranów w Petanque. To ogromny sukces biało-czerwonych, na który zapracował między innymi Jerzy Siara z KSP Jedlina-Zdrój.

Pod koniec minionego tygodnia w bułgarskiej Albenie zakończyły się wspomniane powyżej Mistrzostwa Europy Weteranów, który przyniosły Polakom największy dotychczas triumf w kategorii powyżej 55 lat. Duży udział w zdobyciu brązowego medalu miał Jerzy Siara, a więc reprezentant naszego kraju, a zarazem zawodnik KSP Jedlina-Zdrój. Obok niego w składzie biało-czerwonych znaleźli się również: Ryszard Kowalski (kapitan, trener, KSP Broen Karo Dzierżoniów), Andrzej Śliż (ŻKB Żywiec), Leszek Złotowski (ŚKP Śrem) oraz Celina Lichnowska (kierownik organizacyjny).

Najlepszą ekipą Starego Kontynentu została Francja, która w półfinale pokonała Polaków 13:1, a w pojedynku o złoto - Szwedów 13:11. Obok naszej drużyny na najniższym stopniu podium stanęli również Holendrzy.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com