Kolejne koncerty na świdnickich organach

Największe organy w regionie zabrzmią ponownie już tej jesieni. Od 4 października w świdnickim Kościele Pokoju rusza kolejny cykl koncertów odegranych na słynnych symfonicznych organach pochodzących z 1909 roku. Wstęp na każdy z nich jest wolny.

Od 110 lat stale przyciągają wybitnych organistów z całego świata, którzy ożywiają je swoimi palcami. Dzieje się tak za sprawą mocy tej majestatycznej maszyny, a także  renomy świdnickiej XIX – wiecznej wytwórni organów Schlag&Söhne, która dociera do wielu krajów.

 

Podczas recitalii usłyszymy organową muzykę symfoniczną (XIX i XX - wieczna) oraz transkrypcje organowe literatury instrumentalnej, muzykę filmową i improwizacje. Cały cykl poprzedzi koncert kameralny, organizowany we współpracy z Dolnośląskim Towarzystwem im. F. Chopina we Wrocławiu w ramach Festiwalu “Chopin bez granic”. 
 

Koncerty odbędą się w dniach:

4, 11 i 25 października 2019. Każdy zaczyna się o godzinie 18:30

 

pz/inf.prasowa
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno