Za 8 lat pojedziemy drogą S5

Już za 8 lat pojedziemy szybciej z Wałbrzycha do Wrocławia – deklaruje minister Michał Dworczyk. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie, które przewiduje budowę drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka i  S5 Wałbrzych – Świdnica – Wrocław (S5).

- S8 z Wrocławia do Kłodzka oraz droga ekspresowa łącząca Wrocław przez Sobótkę, Świdnicę, Wałbrzych z drogą S3 na wysokości Bolkowa. Będzie to droga oznaczona numerem S5. Te dwie drogi w znakomity sposób otworzą nasz cały subregion wałbrzyski (na cały Dolny Śląsk i szerzej na kraj). Poprawią pod każdym względem komfort funkcjonowania mieszkańców. - mówi minister, Michał Dworczyk. 
 
Budowa obu odcinków  będzie łącznie kosztowała od 8 do 9 miliardów zł. W tej chwili przygotowywane są szczegółowe wyliczenia przez Ministerstwo Infrastruktury 
 
- Proces, od momentu rozpoczęcia prac planistycznych do puszczenia ruchu, w przypadku drogi S5 powinien potrwać 8 lat. W przypadku drogi S8, jako że tutaj prace są bardzo zaawansowane i w przyszłym roku skończą się badania środowiskowe i będzie można rozpocząć ogłaszanie przetargu na projektowanie i budowę – będzie to czas o wiele krótszy. - mówi minister, Michał Dworczyk.
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno