Spór o Włodarza - Nowy pomysł na kompleks

Nadleśnictwo Wałbrzych zaprezentowało pomysł na zagospodarowanie obiektu Włodarz . Projekt ma nosić nazwę „Wilcza Góra”. Do tej pory obiektem zarządzał Krzysztof Szpakowski, który nie zamierza zrezygnować z jego prowadzenia dobrowolnie. 

Nadleśnictwo Wałbrzych wypowiedziało umowę dzierżawy obiektu dotychczasowemu zarządcy na początku roku. Sprawa trafiła do sądu i ma mieć swój finał 30 września. Nadleśnictwo nie zamierza do tej pory podejmować kroków mających na celu  pozbycie się Krzysztofa Szpakowskiego z terenu obiektu. 
 
- Nie rozumiem i nie podobają mi się pewne zachowania, dlatego że nadal jesteśmy zarządcą. Pomija się nas, nie zaprasza. Umowa dalej obowiązuje, była zawarta na okres 25 lat. Pomija nas się jako instytucję, która tak właściwie stworzyła to miejsce. Przykro jest mi, że pomija się nasz wkład. - mówił podczas konferencji zarządca obiektu, Krzysztof Szpakowski.
 
Nadleśnictwo deklaruje, że obiekt będzie miał parkingi, nowe trasy turystyczne, ścieżki rowerowe i będzie stworzony z myślą o historii. 
 
28 września, Krzysztof Szpakowski organizuje na terenie kompleksu Włodarz konferencję, podczas której przedstawi swój punkt widzenia. 
 
Jak informuje na swojej stronie facebookowej -  W odpowiedzi na konferencję lasów gdzie mnie nie zaproszono 28-go zwołuję konferencję na Włodarzu.
 
- Przedstawię wszystkie dokumenty, skriny i dowody na to że w sprawie nie chodzi o interes skarbu państwa, a o wrogą próbę przejęcia naszej działalności ,uniemożliwiając nam dostęp do naszej trasy podziemnej, próbując odebrać nam najmowany teren. Dziwię się lasom, że w okresie przedwyborczym zdecydowały się na nagłośnienie. - mówi Krzysztof Szpakowski.
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno