Szczawienko doczekało się parkingu przy cmentarzu

W ramach jednej z poprzednich edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy dzielnicy Szczawienko zdecydowali, że potrzebną dla dzielnicy inwestycją jest budowa parkingu przy cmentarzu parafii św. Anny. W tym roku udało się ten projekt zrealizować.

Koszt wybudowania placu manewrowego przy cmentarzu wraz z miejscami parkingowymi to 125 tysięcy złotych. Początkowo prognozowana kwota była mniejsza i między innymi to opóźniło realizację tej inwestycji.
 
- Okazało się, że projekt, który miał wartość kilkudziesięciu tysięcy złotych był niedoszacowany, dlatego że pani konserwator zabytków (czego mogliśmy się w pewien sposób spodziewać) złożyła takie wymagania dotyczące kostki brukowej, granitowego otoczenia, rodzaju ogrodzenia, że musieliśmy przeprojektować to zadanie ale udało się to w tym roku zrealizować. Nie obyło się bez kłopotów bo jak wiadomo nie ma na rynku zbyt wielu firm, które decydują się na takie projekty - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Przypominamy, że jutro kończy się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jest to zatem ostatnia szansa by wskazać jeden z kikunastu projektów do realizacji w przyszłym roku.
 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno