Menu

Odnawiają wiaty przystankowe

W październiku odnowionych zostanie część wiat przystankowych w Świdnicy. W kilkunastu z nich wymienione zostaną stare siedziska, a w kilku uzupełnione będą także brakujące szyby. 

Odnawiają wiaty przystankowe
Standardowy serwis porządkowy prowadzony jest regularnie. Teren wokół przystanków jest zamiatany według harmonogramu od jednego do pięciu razy w tygodniu, a kosze na odpady zlokalizowane przy wiatach opróżniane są pięć razy w tygodniu.
 
- Reagujemy również na zgłoszenia mieszkańców. Nagłe zaśmiecenia czy skutki wandalizmów, wymagające interwencyjnego posprzątania, można zgłaszać do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego, pod nr telefonu 74 856 29 57 – dodaje dyrektor tego wydziału, Małgorzata Lubandy.  
 
W ramach zaplanowanych prac pomalowanych zostanie pięć wiat przystankowych w następujących lokalizacjach:
ul. Wrocławska/pawilon,
ul. Strzelińska,
ul. Jodłowa/PKP,
ul. Ofiar Oświęcimskich/Aldi,
ul. Ofiar Oświęcimskich/ kierunek: Osiedle Młodych.
 
Nowe drewniane ławki, które poprawią wygląd estetyczny przystanków oraz zwiększą wygodę pasażerów pojawią się w wiatach przy ulicach:
ul. Wrocławska/pawilon,
ul. Strzelińska,
ul. Jodłowa/PKP,
ul. Ofiar Oświęcimskich/Aldi,
ul. Gen. Władysława Andersa/żłobek,
ul. Władysława Sikorskiego/parking,
ul. Ignacego Prądzyńskiego/działki,
 
 
ul. Ignacego Prądzyńskiego/centrum,
ul. Westerplatte – Składowa/ kierunek centrum, 
ul. Wałbrzyska/Bartosza Głowackiego,
ul. Stanisława Wokulskiego/Galess,
ul. Waleriana Łukasińskiego - Gdyńska,
 
Jednocześnie zostaną uzupełnione brakujące szyby we wiatach przystankowych przy ulicach:
ul. Kościelna,
ul. Stanisława Wokulskiego,
ul. Szarych Szeregów/kierunek centrum,
ul. Westerplatte/most.
 
opr.plr
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Adam (30 września 2019 19:46)
A co mnie obchodzi Świdnica. Tu jest Wałbrzych

Dodaj komentarz

Świdnica  |   wiaty  |   przystanki  |   naprawa  |   remont  |   odnowienie  |  

Prezydent zapowiada remont dróg

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Niewiele brakowało by wjechał w ludzi. Rozbił 4 auta, w tym dwa...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij