Menu

Przygotowania do 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca

W przyszłym roku przypada jubileusz 65-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. Specjalnie na tę okazę zespół szykuje wielką artystyczną niespodziankę.

Przygotowania do 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca
Jubileuszowy sezon już się rozpoczął. Otworzył go koncert zespołu Bubliczki. Odbyły się również warsztaty z mistrzami tańców narodowych dla najmłodszych. W ramach przygotowań do obchodów jublieuszu zespół weźmie udział w kolejnych zajęciach tanecznych.
 
- Planujemy dołożyć dwa nowe regiony do repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca. To ogromne przedsięwzięcie bo łączy się z tym, że trzeba się spotykać z regionalistami, ułożyć program, i go szlifować. Musimy także pozyskać fundusze na zakup nowych strojów. Koszt kostiumów to największa część całego projektu. Piszemy wnioski, pozyskujemy fundusze i mam nadzieję, że podczas koncertu jubileuszowego w lipcu 2020 roku będziemy mogli już zaprezentować nowe regiony. Nie zdradzę jeszcze jakie, niech to będzie niespodzianka - mówi Sylwia Sałamaj, instruktorka Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych.
 
 
Koncert jubileuszowy będzie dużym wydarzeniem, w które zaangażowany będzie nie tylko cały zespół.
 
- Podczas koncertu zaprezentują się wszystkie grupy wiekowe od najmłodszych 3-letnich brzdąców aż do absolwentów, którzy zjadą do nas specjalnie z różnych zakątków świata. Wrócą do nas by ponownie poczuć tę magię bycia ze sobą na scenie. Dzieci planujemy pokazać w zupełnie nowy sposób umieszczając je w ludowo-folkowych krainach, pełnych baśni i zabaw ludowych. Grupy młodzieżowe zaprezentują w pigułce to, co udało nam się zebrać podczas 65-letniej działalności - mówi Sylwia Sałamaj.
 
 
 
W jubileuszowym sezonie będziemy mieli okazję wiele razy ogladać popisy zespołu i jak zapowiada instruktorka pojawią się także elementy łączące tradycję ludową ze współczesnością.
 
- Mimo tego, że folklor to tradycja i takie zastałe formy to on też żyje i można się nim bawić, można go modyfikować i my zaczynamy to uskuteczniać. Młodziezy się to podoba i chcą to robić. Najbliżej będziemy mogli się spotkać z publicznością w listopadzie podczas Święta Niepodległości. 10 lub 11 listopada planujemy koncert pieśni patriotycznych dla mieszkańców Wałbrzycha - zaprasza Sylwia Sałamaj.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lola (2 października 2019 10:52)
Mile wspominam ten czas kiedy byłam członkiem zespołu :)

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Zespół Pieśni i Tańca  |   jubileusz  |   65-lecie  |   zpit  |   folklor  |   ludowy  |  

Co udało sie zrobić ? Prezydent podsumował 5-letnią kandencję

Wszystkie ręce na pokład — Wałbrzych walczy z zimą

Badania tomograficzne nie są zagrożone - informuje szpital...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij