Przygotowania do 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca

W przyszłym roku przypada jubileusz 65-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. Specjalnie na tę okazę zespół szykuje wielką artystyczną niespodziankę.

Jubileuszowy sezon już się rozpoczął. Otworzył go koncert zespołu Bubliczki. Odbyły się również warsztaty z mistrzami tańców narodowych dla najmłodszych. W ramach przygotowań do obchodów jublieuszu zespół weźmie udział w kolejnych zajęciach tanecznych.
 
- Planujemy dołożyć dwa nowe regiony do repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca. To ogromne przedsięwzięcie bo łączy się z tym, że trzeba się spotykać z regionalistami, ułożyć program, i go szlifować. Musimy także pozyskać fundusze na zakup nowych strojów. Koszt kostiumów to największa część całego projektu. Piszemy wnioski, pozyskujemy fundusze i mam nadzieję, że podczas koncertu jubileuszowego w lipcu 2020 roku będziemy mogli już zaprezentować nowe regiony. Nie zdradzę jeszcze jakie, niech to będzie niespodzianka - mówi Sylwia Sałamaj, instruktorka Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych.
 
 
Koncert jubileuszowy będzie dużym wydarzeniem, w które zaangażowany będzie nie tylko cały zespół.
 
- Podczas koncertu zaprezentują się wszystkie grupy wiekowe od najmłodszych 3-letnich brzdąców aż do absolwentów, którzy zjadą do nas specjalnie z różnych zakątków świata. Wrócą do nas by ponownie poczuć tę magię bycia ze sobą na scenie. Dzieci planujemy pokazać w zupełnie nowy sposób umieszczając je w ludowo-folkowych krainach, pełnych baśni i zabaw ludowych. Grupy młodzieżowe zaprezentują w pigułce to, co udało nam się zebrać podczas 65-letniej działalności - mówi Sylwia Sałamaj.
 
 
W jubileuszowym sezonie będziemy mieli okazję wiele razy ogladać popisy zespołu i jak zapowiada instruktorka pojawią się także elementy łączące tradycję ludową ze współczesnością.
 
- Mimo tego, że folklor to tradycja i takie zastałe formy to on też żyje i można się nim bawić, można go modyfikować i my zaczynamy to uskuteczniać. Młodziezy się to podoba i chcą to robić. Najbliżej będziemy mogli się spotkać z publicznością w listopadzie podczas Święta Niepodległości. 10 lub 11 listopada planujemy koncert pieśni patriotycznych dla mieszkańców Wałbrzycha - zaprasza Sylwia Sałamaj.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno