Menu

Klasa A: najsłabszy mecz Czarnych (FOTO)

Czarni Wałbrzych rozegrali najsłabszy mecz ligowy w tym sezonie i zdecydowanie ulegli w meczu VIII kolejki klasy A zespołowi KS Walim 0:4. Już w pierwszej połowie przewaga gości była bardzo wyraźna, którzy prowadzili 3:0. Po zmianie stron rywal kontrolował przebieg spotkania i dokładając czwarte trafienie pewnie zwyciężył 4:0.

Od początku pojedynki przyjezdni ruszyli mocno do ataku i już w 2 minucie po uderzeniu z woleja z 20 metrów Kamila Drąga Bartłomiej Rudnicki z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. Korner to kolejne zagrożenie bramki Czarnych, ale strzał z ostrego kąta Roberta Rzeczyckiego obronił bramkarz gospodarzy. Przewaga gości rosła i w 13 w minucie Artur Słapek wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej, a Tomasz Kowal w idealnej sytuacji z bliska przeniósł ją nad poprzeczką. W 17 minucie zespół z Walimia był już skuteczniejszy – Drąg dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Łukasza Młocka, który nie dał żadnych szans Rudnickiemu i było 0:1. W 22 minucie tym razem dogrywającym był Słapek, a głową uderzał Drąg, ale poprzeczka uratowała wałbrzyszan przed utratą gola. Już minutę później jednak Kowal podał w pole karne do Młocka, który mimo presji obrońcy przyjął piłkę i z bliska skierował do siatki podwyższając na 2:0. Po chwili ten sam zawodnik mógł skompletować hat-tricka, ale w dobrej sytuacji przegrał pojedynek z Rudnickim, który nogami obronił strzał zawodnika z Walimia. W 35 minucie Czarni przeprowadzili pierwszą dobrą akcję, po której Kamil Szarek uderzył z 16 metrów, jednak Łukasz Gut pewnie złapał piłkę. Bramkarz gości uruchomił kontratak swojej drużyny, który zakończył się podaniem Kowala spod linii końcowej na 11 metr do Adriana Krausa, a ten precyzyjnym strzałem zdobył trzeciego gola dla przyjezdnych. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu KS Walim aż 3:0.

Po przerwie nadal przewagę mieli goście, choć stwarzanie sobie dobrych sytuacji do zdobycia gola przychodziło im już z nieco większym trudem. W 65 minucie drużyna z Walimia przeprowadziła bardzo ładną, składną akcję, którą zakończył Damian Kraus technicznym uderzeniem z kilkunastu metrów, jednak piłka poszybowała nad bramką. W 69 minucie Drąg podał do Słapka, który wpadł w pole karne i strzałem z 15 metrów, po którym futbolówka odbiła się jeszcze od Rudnickiego, podwyższył na 4:0. W końcówce mecz się wyrównał, chociaż Czarnym brakowało okazji, a zespół z Walimia mógł zdobyć kolejne gole, ale najpierw strzał głową Młocka okazał się niecelny, a następnie Słapek wygrał pojedynek z Rudnickim, jednak zmierzającą do bramki futbolówkę wybił Mateusz Adamczyk. Po dość jednostronnym spotkaniu KS Walim wygrał z Czarnymi 4:0.

Klasa A
VIII kolejka
Czarni Wałbrzych – KS Walim 0:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Łukasz Młocek (17), 0:2 Łukasz Młocek (23), 0:3 Adrian Kraus (36), 0:4 Artur Słapek (69)
Czarni: B. Rudnicki, Adamczyk, Nowicki, Anuszkiewicz (46 Misiak), Kasprzyk (60 Wszeborowski), Sęk (62 Koszewski), Maciaszczyk (35 Szkudlarek), Kowal (46 Darmochwał), Ziątek, Szarek, Baszak. Trener: Leszek Derewecki

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com