Kiedy powstanie nowe osiedle 'Pod Chełmcem'?

Za około 1,5 roku powinna rozpocząć się budowa nowego osiedla „Pod Chełmcem”. W nowo powstałych budynkach przy ul. Piasta ma znaleźć się około 600 mieszkań. Na jakim etapie są przygotowywania do budowy?

- W tej chwili, jeśli chodzi o osiedle Pod Chełmcem przy ul. Piasta – jesteśmy na etapie przygotowywania zmian. Okazało się to konieczne w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest prowadzone w zgodzie ze wszystkimi ograniczeniami i warunkami proceduralnymi. Trochę to trwa, jednocześnie tworzona jest koncepcja funkcjonalna. Przygotowujemy materiały, by rozpocząć budowę tego osiedla jak najszybciej. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Budynki na nowym osiedlu mają być 5 kondygnacyjne i będą wyposażone w windy.  Budowa osiedla wiąże się z przebudową ulicy Piasta lub ze zbudowaniem nowej drogi.  Osiedle ma być gotowe w przeciągu 3 lat od rozpoczęcia prac. 
 
 
red
foto: wizualizacja
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno