Otwarcie ul. Kamienieckiej

Ze sporym opóźnieniem ale w końcu udało się zakończyć ważną z punktu widzenia kierowców inwestycję. Ulica Kamieniecka i rondo na skrzyżowaniu z ul. Noworudzką są już w pełni przejezdne.

Inwestycja ruszyła w maju ubiegłego roku. Początkowo zakładano, że prace potrwają do listopada 2018, później z powodu nieprzewidzianych utrudnień geologicznych przedłużono ten termin do maja 2019 ale w tym czasie również wykonawca nie zdążył zakończyć budowy.
 
- Wszystko, co realizuje się na południu Dolnego Śląska nie jest łatwe. Mamy trudne warunki geologiczne i komunikacyjne. Ta droga była realizowana dłużej z tych powodów ale z pięknym efektem - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Koszt tej cześci projektu budowy tzw. Drogi Sudeckiej zamknął się w kwocie 15.6 mln zł w tym aż 12,7 mln pochodziło ze środków unijnych i 1,4 mln z budżetu państwa. Fundusze unijne pochodzą z puli Zintegrowanych Iwestycji Terytorialnych, czyli Aglomeracji Wałbrzyskiej. Stąd obecność na otwarciu komisarz Elżbiety Bieńkowskiej, która jeszcze jako Minister Rozwoju Regionalnego pracowała z lokalnymi samorządami nad stworzeniem porozumienia Aglomeracji Wałbrzyskiej.
 
- Z radością przyjęłam to zaproszenie bo byłam przy narodzinach tego ZIT-u i chciałam podziekować panu prezydentowi i wszystkim samorządowcom za to trudne przedsięwzięcie. Ciężko jest się dogadać w szerszym gronie, gdy wszyscy mają swoje potrzeby. Ten ZIT wałbrzyski widać z Europy - mówi Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska.
 
 
Zalety nowej drogi kierowcy docenią zwłaszcza zimą, ponieważ powstał dodatkowy pas ruchu w kierunku Jedliny, który sprawi, że łatwiej będzie tędy przejechać w trudnych warunkach. Samo rondo przyczyni się do ułatwienia pokonywania dotychczas bardzo ruchliwego skrzyżowania. W ramach inwestycji powstała też ścieżka rowerowa, którą z kolei w miesiącach wiosennych i letnich docenią rowerzyści.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno