Koalicja zmobilizowana
Koalicja Obywatelska w regionie wałbrzyskim pokazała siłę zapełniając po brzegi aulę w wałbrzyskim PWSZ. Była energia, pełne emocji wystąpienia liderów i wiele konkretów lokalnych samorządowców , którzy mają się czym pochwalić nie tylko w czas kampanii. Komisarz Elżbieta Bieńkowska i wszyscy mówcy podkreślali, że 13 października czekają nas najważniejsze  wybory od 30 lat. 

 
 
Gościem honorowym konwencji Koalicji Obywatelskiej była komisarz Elżbieta Bieńkowska, która  odwoływała sie społecznego sumienia  wyborców mówiąc :
 
- Z perspektywy Brukseli bardziej widać jak jesteśmy tłamszeni,  ale wierzę, że to się zmieni - mówiła Elżbieta Bieńskowska. – Po 30 latach znowu walczymy o wolność sądów, mediów, o decydowanie kogo możemy kochać, a kogo nie itd, znów ktoś nam mówi jak mamy żyć, a myśleliśmy, że reżim mamy juz za sobą.

 
Tomasz Siemoniak przypominał o naszej dolnośląskiej tradycji, o pokoleniach, które budowały tożsamość na dolnośląskiej ziemi, kontrując  wypowiedzi obozu rządowego o Dolnym Śląsku jako eksperymencie socjologicznym. 
 
Prezydebt Wałbrzycha,  Roman Szełemej przytoczył słowa Winstona  Churchilla „ Nigdy, przenigdy się nie poddawaj” i zachęcał do ignorowania sondaży, które już nie raz zawiodły.

 
Samorządowcy z Dzierżoniowa, Ząbkowic,  Kłodzka, Wałbrzycha i Świdnicy przedstawiali  kandydatów na posłów i senatorów, podkreślając ich dobre przygotowanie merytoryczne  i fakt, że są osobami znającymi region. Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Partia Zielonych i Inicjatywa Polska mówiły jednym głosem podkreślając zgodność , jednomyślność i gotowość  na zbudowanie wspólnego rządu. Entuzjazm wywołały też pozdrowienia nagrane dla uczestników konwencji przez kandydatkę na premiera Małgorzatę Kidawę Błońską. opr. kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno