Robert Biedroń odwiedził Szczawno-Zdrój

Robert Biedroń  odwiedził Szczawno-Zdrój. Spotkanie dotyczyło kampanii wyborczej Lewicy. Omawiano m.in. kwestię problem osób niepełnosprawnych. 

Lider Wiosny przyjechał na zaproszenie Mariusza Kotarby, startującego z drugiego miejsca na liście Lewicy. 
 
- Nasz program powstał w wyniku publicznej debaty na „Burzach mózgów z Robertem Biedroniem”. Na dzisiejszym spotkaniu chcemy się dowiedzieć czy w naszym programie ujęliśmy wszystko, tak jak od nas tego oczekiwaliście - mówi Mariusz Kotarba
 
 
Uczestnicy spotkania zgodnie uznali, że program Lewicy dotyczący wsparcia osób niesamodzielnych odpowiada wyzwaniom współczesności. Ważnym elementem tego programu jest powstanie w każdej gminie Centrów Wsparcia Samodzielności (finansowanych przez Państwo), które to z założenia będą świadczyć kompleksowe usługi asystenckie i opiekuńcze dla osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. 
 
Uczestnicy spotkania zwracali również na istotę podnoszonego przez Lewicę postulatu, mówiącego o konieczności uporządkowania systemu świadczeń finansowych dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, w tym gwarancji świadczenia minimalnego w wysokości 2000 zł.
 
red
foto:  Katarzyna Szwarc 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno