Bransoletki ratujące życie

Podsumowano pierwsze miesiące funkcjonowania programu Bransoletki Życia. W Głuszycy korzysta z nich 16 seniorów.

- Po kilku miesiącach funkcjonowania bransoletek możemy stwierdzić, że program się sprawdza. W naszych gminach bransoletki pomogły uratować życie dwóm osobom, jedna z nich wezwała pomoc przy zawale serca – mówią burmistrzowie Głuszycy i Jedliny-Zdroju.
 
- Widać, że pacjenci odczuwają większy komfort życia, wiedzą, że ktoś nad nimi czuwa, 24 godziny na dobę – dodaje dr Bartosz Solarz, opiekun części pacjentów.
 
Na konferencji podsumowującej pierwszy miesiąc programu byli obecni również seniorzy korzystający z Bransoletek Życia.
 
- Będąc w szpitalu na badaniach wiele osób pytało mnie, skąd mam swoją bransoletkę. Powiedziałem, że mam ją dzięki staraniom głuszyckiego Ośrodka Pomocy Społecznej – mówił pan Redlicki.
 
 
Umowa między Gminami Głuszyca i Jedlina-Zdrój a firmą Comarch została podpisana 18 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Jedlinie-Zdroju. W Głuszycy ostatecznie bransoletki trafiły do 16 osób, a uroczyste wręczenie odbyło się 24 maja.
W każdej gminie, prócz bransoletek, działa kompleksowy program skierowany do seniorów - "Nasz senior" w Gminie Głuszyca oraz "Active senior" w Gminie Jedlina Zdrój. 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno