Menu

Publiczność doceniła wałbrzyskich filmowców

Dwa krótkie klipy filmowe stworzone przez dzieciaki z Wałbrzycha otrzymały nagrody publiczności podczas międzynarodowego festiwalu Punto y Raya Junior 2019, który odbył się we Wrocławiu.

Publiczność doceniła wałbrzyskich filmowców

Filmy powstawały w Starej Kopalni w czasie warsztatów prowadzonych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Dzieciaki z Wałbrzycha uczyły się i tworzyły filmy poklatkowe. To technika w której wykonuje się zdjęcia jakiegoś przedmiotu, przy czym na po każdym zdjęciu dokonuje się delikatnych przesunięć lub modyfikacji obiektu. Następnie zdjęcia odtworzone w sekwencji dają złudzenie ruchu. Filmy stworzone w Starej Kopalni odtwarzane są w tempie 12 klatek na sekundę a to oznacza, że do stworzenia 10 sekundowej sceny potrzeba było aż 120 zdjęć,

 

Ciężka praca opłaciła się, ponieważ wałbrzyskie produkcje zostały docenione na festiwalu unto y Raya Junior 2019, otrzymując nagrody publiczności. Gratulujemy!

 

 

 

plr

foto: P.Tokarski / użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Stara Kopalnia  |   dzieci  |   warsztaty  |   filmy  |   punto y raya  |   festiwal  |   nagrody  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Barbórkowa Szychta Rodzinna (FOTO / VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij