Publiczność doceniła wałbrzyskich filmowców

Dwa krótkie klipy filmowe stworzone przez dzieciaki z Wałbrzycha otrzymały nagrody publiczności podczas międzynarodowego festiwalu Punto y Raya Junior 2019, który odbył się we Wrocławiu.

Filmy powstawały w Starej Kopalni w czasie warsztatów prowadzonych przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Dzieciaki z Wałbrzycha uczyły się i tworzyły filmy poklatkowe. To technika w której wykonuje się zdjęcia jakiegoś przedmiotu, przy czym na po każdym zdjęciu dokonuje się delikatnych przesunięć lub modyfikacji obiektu. Następnie zdjęcia odtworzone w sekwencji dają złudzenie ruchu. Filmy stworzone w Starej Kopalni odtwarzane są w tempie 12 klatek na sekundę a to oznacza, że do stworzenia 10 sekundowej sceny potrzeba było aż 120 zdjęć,

 

Ciężka praca opłaciła się, ponieważ wałbrzyskie produkcje zostały docenione na festiwalu unto y Raya Junior 2019, otrzymując nagrody publiczności. Gratulujemy!

 

 

plr

foto: P.Tokarski / użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno