Nowy dyrektor i nowe pomysły

Od początku października Teatrem Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju zarządza nowy dyrektor. Spośród kilku kandydatów gmina postawiła na znanego artystę Mirosława Kowalika. Czym przekonał do siebie komisję konkursową?

Trudno jednym tchem wymienić wszystkie aktywności Mirosława Kowalika, który znany jest głównie z gry w zespole Raz Dwa Trzy ale również dał się poznać jako producent muzyczny czy inicjator wydarzeń kulturalno-społecznych. Zarządzania instytucją kultury podjął się jednak po raz pierwszy. W konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju pokonał pięciu innych kandydatów.
 
- Cały czas zarządzam ludźmi czy jako producent muzyczny, koordynator różnych działań artystycznych ale tutaj są jeszcze inne obowiązki jak gospodarowanie całym mieniem, które wchodzi w skład teatru - mówi nowy dyrektor Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju Mirosław Kowalik.
 
Przed komisją konkursową kandydaci prezentowali m.in. swoją wizję prowadzenia tej instytucji i prawdopodobnie to miało największe znaczenie przy wyborze nowego dyrektora. Jak zapowiada Kowalik będzie kontynuował działania zapoczątkowane przez poprzedników, jak cykliczne spotkania poetyckie ale zamierza też bardziej skupić się na większych inicjatywach integrujących mieszkańców Szczawna-Zdroju i nie tylko. Jeden z pierwszych zapowiedzianych projektów dotyczyć będzie piosenek dziecięcych.
 
- Będziemy chcieli ogłosić konkurs na teksty piosenek dziecięcych. Udział będzie mógł wziąć każdy. Z nadesłanych prac wybierzemy około 15 najlepszych tekstów i będziemy nad nimi pracować z dziećmi a także z osobami z okolic grającymi na różnych instrumentach. Zaprosimy też do współpracy kilku znanych artystów a efektem całego projektu będą płyta i koncert - zapowiada Mirosław Kowalik.
 
Nowy dyrektor teatru znany jest z tego, że w gronie bliskich znajomych ma wielu rozpoznawalnych artystów, których nie trzeba długo namawiać do udziału w projektach wymyślanych przez Mirosława Kowalika. Przykładem był chociażby projekt Kolędałka, czyli nagranie płyty i koncert w kościele w Starych Bogaczowicach, w którym obok mieszkańców gminy wzięli udział m.in. Lidia Pospieszalska, Darek Malejonek, Jerzy Trela, Jan Trebunia Tutka czy Zbigniew Wodecki. Niewykluczone, że wielu z nich pojawi się także na scenie Teatru Zdrojowego podczas regularnych koncertów.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno