Wałbrzyski Dzień Drzewa już w czwartek

W najbliższy czwartek w naszym mieście przybędzie ponad 1500 drzew. Pierwsze sadzonki już dziś posadzili uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na terenie swojej szkoły.

Akcja przeprowadzona będzie w całym mieście a głównie zaangażowane będą w nią szkoły i instytucje miejskie. Do pomocy zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha.
 
- Dlaczego sadzimy drzewa? Myślę, że nie ma potrzeby by jakoś specjalnie to uzasadniać. Są tacy, którzy mówią, że na dworze jest zimno więc nie ma ocieplenia klimatu ale my się do tej grupy nie zaliczamy. katastrofa klimatyczna jest niestety udziałem naszego pokolenia. Być może to, że będzie więcej drzew na świecie spowolni albo zatrzyma tę katastrofę - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Oprócz półtora tysiąca drzew posadzonych zostanie wiele krzewów a dodatkowo mieszkańcom rozdawane będą sadzonki bluszczu, który rosnąć na ścianach obniża temperaturę w upalne dni. Wśród drzew przede wszystkim dominować będą gatunki odporne na suszę.
 
- Przede wszystkim sadzimy nasze rodzime drzewa. Na przykład lipy, które bardzo dobrze przechwytują zanieczyszczenia a także sosny, które sprawdzają się w okresie zimowym. Mamy nadzieję, że te drzewa przyczynią się do poprawy stanu naszego środowiska - mówi Michael Liguz, miejski ogrodnik.
 
 
Przypominamy, że wałbrzyski Dzień Drzewa zaplanowano na czwartek 10 października.
 
Tak sadzili drzewa uczniowie ZSP nr 1 w Wałbrzychu:
 
 
plr
foto: P.Tokarski
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno